Американські компанії займають 60 відсотків світового ринку зброї та військової техніки

Американські компанії займають 60 відсотків світового ринку зброї та військової техніки

15:47 Грудень 8, 2020

Економіка 3802 3 хвилини

Magyar

У 2019 році понад 60 відсотків світового ринку зброї та військової техніки займали американці, продажі 25 найбільших компаній становили 361 млрд доларів, що на 8,5 відсотка більше, ніж позаминулого року, повідомив Стокгольмський інститут дослідження проблем миру — міжнародний аналітичний центр, що спеціалізується на дослідженні збройних конфліктів, озброєнь, контролю за озброєнням та процесами роззброєння (SIPRI).

За даними інституту аналізу глобальних ризиків та досліджень безпеки, п’ятірка найбільших компаній із виготовлення озброєнння – американські, зокрема, Lockheed Martin, виробник винищувачів F-35, посідає перше місце за обсягами продажів.

У топ-25 входять 12 американських, шість західноєвропейських, чотири китайські та дві російські компанії, а також компанія EDGE зі штаб-квартирою в Еміратах.

Хоча верховенство Америки – не нове явище, підйом Китаю відображає той факт, що азіатська країна розпочала велику реформу військової сфери в 2015 році. Це стало можливим завдяки тому, що з того часу в країні темпи економічного зростання зростали щороку майже на 5 відсотків, заявила Люсі Беро-Судро, керівник Стокгольмського інституту дослідження проблем миру.

Незважаючи на те, що європейські компанії, на перший погляд, відстають, їх продажі за кордоном залишаються значними. Загальноєвропейський Airbus та французький Thales присутні в 24-х зарубіжних країнах та випереджають другу за величиною американську компанію Boeing.

Причиною цього є те, що це транснаціональні компанії, каже спеціаліст. За її словами, російські компанії відстають через уповільнення програми модернізації російської армії, яку вони розпочали кілька років тому. Це пов’язано із санкціями Заходу проти Росії та різким падінням цін на енергоносії, каже керівниця інституту.

Компанія EDGE, що базується в Еміратах, потрапила в топ-25, де посідає 22 місце, тому що була створена внаслідок злиття 25 компаній. Інший дослідник SIPRI Пітер Веземан каже, що успіх EDGE зумовлений внутрішнім попитом на військову техніку і послуги та бажанням бути незалежними від іноземних постачальників.

MTI/origo.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня