Пандемія знизила видобуток російської нафти до десятирічного мінімуму
Вперше після міжнародної фінансової кризи 2008-го, минулого року видобуток російської нафти впав порівняно з попереднім і знизився до рівня 2011 року завдяки скороченню видобутку в рамках ОПЕК + та падінню попиту на продукт через коронакризу, – передає портал Világgazdaság.
За даними Міністерства енергетики Росії, минулого року Росія виробляла 10,27 млн барелів на день сирої нафти та газового конденсату, еквівалентного барелю, тоді як у 2019 році цей показник становив 11,25 млн барелів, – передає інформаційне агентство Інтерфакс.
У перерахунку на тонни, виробництво російської нафти скоротилося до 512,68 млн тонн із 560,2 млн тонн, що було рекордом після розпаду Радянського Союзу.
512,68 млн тонн сирої нафти та газового конденсату, видобутих у 2020 році, є найменшою партією з 2011 року (511,42 млн тонн) та першим річним спадом виробництва після впливу падіння попиту та цін, спричиненого міжнародною фінансовою кризою 2008 року.
Організація країн – експортерів нафти (ОПЕК) та неформальна спільнота великих нафтовидобувних країн, що не входять до складу організації (ОПЕК +), домовились у квітні минулого року скоротити видобуток на 9,7 мільйона барелів на день, що становить близько 10 відсотків світового попиту. З цього Росії дісталось зниження виробництва приблизно на 2 мільйони барелів на день. Із серпня до грудня обмеження поступово зменшувалось до 7,7 мільйона барелів на день.
У січні, як очікується, ОПЕК + зменшить обмеження до 500 тис. барелів на день, тобто збільшить видобуток.
Росія отримає приріст видобутку на 125 тис. барелів на день. ОПЕК +, у свою чергу, збільшить видобуток ще на 500 тис. барелів на день із лютого.
Джерело: vg.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися