Саме так біткоїн пожирає електроенергію

Саме так біткоїн пожирає електроенергію

13:03 Березень 1, 2021

Економіка 1155 4 хвилини

Magyar

Біткоїни дедалі частіше згадуються в економічних новинах, але в основному це звіти про поточний обмінний курс / хто придбав / хто підтримує / хто за / хто проти цієї криптовалюти. Днями The Guardian підготував відеоаналіз, що вивчає вплив криптовалюти на навколишнє середовище.

Початкова проблема полягає в тому, що для того, аби отримати біткоїни, ви повинні «видобувати» їх, що вимагає потужних комп’ютерних ресурсів, які, в свою чергу, споживають електроенергію, і в неабияких пропорціях.

Повне відео можна переглянути нижче (англійською мовою, із субтитрами), але ми також виділили для вас найважливіші тези:

  • Майнінг (добування) біткоїнів працює як лотерея. Система розігрує переможця кожні 10 хвилин, але для цього потрібно, щоб комп’ютери виконували складну – і між іншим абсолютно непотрібну – операцію обчислення. Ви можете виграти 6 біткоїнів у розіграші, що за поточним курсом становить близько 280 тисяч доларів
  • Ще однією функцією підключених до системи комп’ютерів є перевірка транзакцій з біткоїнами, тому для цих двох процесів величезна кількість комп’ютерів працює безперервно, використовуючи у всьому світі кожні 10 хвилин електроенергії на суму, еквівалентну 200 тис. фунтів стерлінгів.
  • А це 29 мільйонів фунтів стерлінгів (!) за електроенергію на день, що еквівалентно річному споживанню електроенергії Норвегії, проте інший аналіз наводить Нову Зеландію як приклад – отже, це споживання енергії є дуже навіть значним.
  • • Ось чому майнери біткоїнів, що працюють на так званих комп’ютерних фермах, шукають приміщення для роботи в холодних краях, і тому мають менше труднощів з охолодженням комп’ютерів, підключених до системи, або обирають такі місця, де електроенергія і без того дуже дешева.
  • • Згідно з дослідженнями, 39% електроенергії, що використовується для видобутку біткоїнів, надходить із відновлюваних джерел енергії, але це мізерна втіха, оскільки, з одного боку, вироблена таким чином електроенергія може бути використана для більш корисних цілей, а з іншого таким чином використовується 61% викопного палива, що лише збільшує тиск на навколишнє середовище.
  • Біткоїн насправді не становить платіжний засіб, частково через його волатильність, а частково через те, що він обробляє близько семи транзакцій на секунду, тоді як, наприклад, одна лише компанія Visa, здатна обробляти тисячу таких операцій.

Висновок: простіше кажучи, 0,1% світового споживання енергії в даний час витрачається на біткоїн-лотерею.

Джерело: kitekinto.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня