Ціна російського зерна викликає невизначеність в Україні

Ціна російського зерна викликає невизначеність в Україні

19:29 Березень 15, 2021

Економіка 651 3 хвилини

Magyar

Українські торгові доми почали укладати попередні контракти на пшеницю для майбутнього експорту врожаю 2021 року, – повідомила аналітична фірма АПК-Інформ. Автори звертають увагу на невизначеність щодо російської пшениці в 2021 році, яка також матиме значний вплив на український ринок.

Росія подвоїла експортний податок на пшеницю до 50 євро за тонну, намагаючись стримати інфляцію цін на продовольство, спричинену епідемією коронавірусу.

За даними українського уряду, внутрішнє виробництво пшениці країни в 2021 році може зрости до 29,5 млн тонн проти 25,1 млн тонн минулого року, а експорт може зрости до 22 млн тонн порівняно з  17,5 млн тонн минулого сезону.

За даними АПК-Інформ, із 10 березня закупівельна ціна на пшеницю з 12,5 відсотка білка коливатиметься від 217 до 227 доларів за тонну  за контрактом на поставку на Чорному морі, де продавець зобов’язаний доставити товар за власний рахунок до пункту призначення, вказаного покупцем.  Ціна кормової пшениці становитиме від 213 до 220 доларів за тонну.

Дані консалтингової фірми показали, що до кінця минулого тижня контракт на українську пшеницю врожаю 2020 року був укладений за ціною  267–275 доларів, – повідомляє  інформаційне агентство Thomson Reuters.

Українська національна сільськогосподарська академія заявила, що більша частина осіннього посіву зернових у країні на початку березня була в хорошому або задовільному стані, а мороз завдав шкоди лише на обмежених територіях у центральних районах країни.

Джерело: (agroforum.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня