Мідь маскують під відходи, уникаючи санкцій

Мідь маскують під відходи, уникаючи санкцій

15:48 Квітень 17, 2024

Економіка 1263 3 хвилини

Magyar

Російські та китайські компанії (можливо, за підтримки влади) контрабандою переправили через кордон тисячі тонн міді під виглядом брухту, щоб уникнути високих податків і зборів, а також санкцій Заходу, повідомляє Reuters.

Трюк, який, імовірно, вперше застосували наприкінці минулого року, використовує відмінності між митними системами двох країн і дозволяє шахраям отримувати величезні прибутки з мінімальними витратами.

Наразі російське експортне мито на мідні злитки становить 7%, що нижче, ніж 10-відсоткове мито на мідний брухт, а імпорт чистого металу обкладається 4-відсотковим податком, тоді як імпорт брухту не вимагає додаткових витрат.

За офіційними російськими даними, до Китаю було відправлено тисячі тонн міді, тоді як тамтешні митні звіти показують стільки ж брухту.

Водночас експорт російського мідного брухту та імпорт чистого китайського металу були незначними.

Мідні дроти, імовірно, обробляються в провінції Сіньцзян, де вантажі залишаються непоміченими через слабкий прикордонний контроль. Після розрізання, яке проводиться тут, мідь уже неможливо відрізнити від металобрухту, і вона вноситься до митних реєстрів.

Однак ця «таємна» торгівля зросла до таких розмірів, що вже відображається в урядових даних. У 2021 та 2022 роках у Китай продавалося в середньому 95,3 і 125 тонн російського мідного брухту на місяць, але тільки в лютому цього року його обсяг підскочив до 11 тисяч тонн.

Крім фінансового стимулу уникнення податків, подрібнений метал важче відстежити. Це полегшує продаж китайським виробникам, які побоюються, що ці продукти в майбутньому постраждають від західних санкцій. Раніше ЄС і США вже накладали заборони на китайські компанії за підтримку російської військової машини.

 (vg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня