Пекін планує ще більше стримувати технологічних гігантів

Пекін планує ще більше стримувати технологічних гігантів

18:43 Березень 18, 2021

Економіка 1650 4 хвилини

Magyar

Уряд Китаю чинить посилений тиск на технологічних гігантів, оскільки антимонопольний орган заявляє, що їхній ринковий вплив, особливо інтернет-компаній, зріс занадто сильно. Проєкт обмежень в основному торкнеться платформ соціальних медіа.

У понеділок китайська компанія електронної комерції Tencent втратила понад 60 млрд доларів своєї ринкової вартості через падіння курсу акцій. Інвестори почали небезпідставно турбуватися, що Державний орган регулювання ринку Китаю (SAMR) хоче ще більше перебрати на себе керівництво гігантськими компаніями. Попередньою девальваційною реакцією на ринку стало те, що SAMR щоп’ятниці штрафував 12 технологічних компаній на 500 тисяч юанів (77 тисяч доларів США) за порушення антимонопольного законодавства, зокрема закупівлі, класифіковані як незаконні. Китайська державна  CCTV заявляє, що раніше президент Сі Цзіньпін наказав наглядати за ринком, аби більш ефективно контролювати інтернет-компанії, розривати монополії та сприяти чесній ринковій конкуренції, передає інформаційний портал Magyar Nemzet.

Загальне посилення заходів торкнеться й конкурента Alibaba. Новина про двох конкурентів полягає в тому, що їм загрожує роздробленість, тобто вони повинні переорганізувати свої профітні фінансові послуги (банківські, страхові, платіжні) в окремий холдинг. Останній включає програму Alibaba Ant Group під назвою Alipay і Tencent WeChat Pay. До речі, платформа обміну повідомленнями WeChat є найпоширенішим у світі додатком чату, яким користується понад мільярд чоловік в Азії, тож не випадково засновник та генеральний директор компанії Ма Хуа-тен став другою найбагатшою людиною Китаю. Хоча поточна втрата вартості компанії, імовірно, позначилася на його гаманці.  Ще одним прибутковим бізнесом стане ігрова індустрія, але Tencent інвестує також і в музичну та кіноіндустрію. Чорна смуга для Alibaba розпочалася в жовтні 2020-го, коли в останню хвилину орган нагляду за ринком заблокував дебют Ant Group, який мав стати найбільшою сенсацією року. Засновник конгломерату Джек Ма (справжнє імя Ма Цзюнь), який з тих пір віддалився від оперативного керівництва, також є одним із найбагатших людей КНР, проте уряд заявив, що не дає йому права критикувати політику фінансового сектору та банківські технологічні процедури Китаю. Через що йому, до речі, добряче перемили кістки, після чого він «зник» на декілька тижнів.

Китай почав посилювати антимонопольне законодавство та контроль за його дотриманням у листопаді минулого року. За словами китайського експерта, за 20 років своєї діяльності інтернет-гіганти стали занадто «великими» й набули значного впливу в політиці та економіці. Деякі з них в умовах убивчої цінової конкуренції примусово розширюються і витісняють своїх менших конкурентів з ринку, порушуючи порядок його роботи.

Джерело: (pestisracok.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня