Через Brexit 440 фінансових компаній переїхали з Лондона

Через Brexit 440 фінансових компаній переїхали з Лондона

12:26 Квітень 20, 2021

Економіка 238 4 хвилини

Magyar

Майбутнє Лондона як фінансового центру опинилося в центрі уваги після вступу в силу Brexit на початку року. До списку лондонського аналітичного центру New Financial увійшов 81 банк, 65 страхових компаній та 126 компаній з управління активами, – передає Bloomberg. Для Великобританії це означає втрату 7400 робочих місць та 900 мільярдів фунтів стерлінгів.

Куди поділися компанії, фінансові експерти та гроші? На даний момент існує велика конкуренція між Амстердамом, Франкфуртом та Парижем. Насправді можливим варіантом став навіть Дублін.

Вихід Великобританії з Європейського союзу підштовхнув понад 440 фінансових компаній до переведення принаймні деяких своїх операцій, персоналу, активів або юридичних осіб з Великобританії в ЄС. За даними New Financial, великі фінансові фірми прагнуть розподілити новий бізнес порівну між країнами – членами ЄС. Серед них є навіть фінансова компанія, яка “розпадається” і створює по одному новому відділу в різних столицях Європи.

Історичний фінансовий район із фондовою біржею й Банком Англії Лондонське Сіті (англ. City of London) не випадково здійснив кампанію на користь міста, закликаючи компанії залишитися там, оскільки експерти передбачали, що вихід Великобританії з ЄС призведе до серйозних втрат. Минув рік, а збитки складають 900 мільярдів фунтів стерлінгів. Глобальна роль Лондона, який до цього часу поступався лише Нью-Йорку, може бути поставлена ​​під загрозу, але і є побоювання, що членство в ЄС також зіграло свою роль в цьому. Крім того, торгівля європейськими акціями швидко пішла з британської столиці, в той час, як надії на безперешкодний доступ до ринків ЄС – давно зникли.

Прем’єр-міністр Борис Джонсон агітував за Брексіт із девізом “Глобальна Британія”, але вочевидь цього було недостатньо, щоб переконати громадськість і холоднокровних фінансистів, які довіряють лише числам і рахункам. Більше того, це – лише початок.

„Оскільки нові міста не мають старих умов, ми можемо очікувати, що процес міграції з Лондона до Європейського Союзу буде тривати поступово. Оскільки ЄС ставиться до цього переїзду більш серйозно і посилює контроль, їх кількість (компаній) буде збільшуватися, що в недалекому майбутньому стане заголовком у торгових журналах”, – заявив виданню Bloomberg керуючий директор New Financial Вільям Райт.

Джерело:  (hvg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня