За перший квартал 2021-го року економіка Китаю зросла на 18,3%

За перший квартал 2021-го року економіка Китаю зросла на 18,3%

12:52 Квітень 20, 2021

Економіка 187 4 хвилини

Magyar

ВВП Китаю за перший квартал 2021 року зріс на 18,3% після того, як економіка країни почала відновлюватися прискореними темпами від падіння, зафіксованого в першому кварталі минулого року внаслідок внутрішнього локдауну, впровадженого для стримування епідемії коронавірусу, – йдеться у повідомленні державного статистичного управління Китаю.

Хоча темпи зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) Китаю дещо відставали від прогнозованих аналітиками 19 відсотків, країна продемонструвала значне прискорення порівняно з 6,5 відсотка, зафіксованим в останньому кварталі минулого року. Крім того, показник першого кварталу є найвищим зафіксованим з 1992 року, коли Китай почав відслідковувати офіційні квартальні дані.

Однак за значним зростанням частково стоять низькі базові дані минулого року. В результаті пандемії за перші три місяці 2020 року було зафіксовано 6,8-відсоткове падіння, що призвело до зниження ВВП Китаю вперше з 1992 року. Щоквартально ріст ВВП уповільнився до 0,6 відсотка у січні-березні. У жовтні-грудні після перегляду свого прогнозу збільшення ВВП на 3,2%, аналітики очікували збільшення економіки на 1,5%.

Також повідомляється, що промисловість упродовж березня зросла на 14,1%, а роздрібна торгівля – на 34,2%. Крім того, інвестиції в інфраструктуру в Китаї зросли на 2,3%, а рівень безробіття становив 5,3% наприкінці березня.

За даними статистичного бюро, поточне відновлення економіки у першому кварталі головним чином було зумовлене посиленням зовнішнього та внутрішнього попиту. Китайський експорт зріс на 49 відсотків, а імпорт – на 28 відсотків у першому кварталі, згідно з даними, опублікованими китайською митницею у вівторок. Незважаючи на те, що країна стикалася з проблемами повторного виникнення епідемії як взимку, так і навесні, швидкі та ефективні заходи не призвели до виникнення нових епіцентрів, що заважають відновленню економіки, – йдеться в повідомленні.

Китай був єдиною великою економікою у світі, яка змогла досягти економічного зростання в 2020 році. Після минулорічного зростання ВВП на 2,3 відсотка, Пекін прогнозував понад 6-відсоткове зростання цього року, націлене на здоровий розвиток економіки. Крім того, на початку квітня Міжнародний валютний фонд (МВФ) також покращив свій прогноз стосовно зростання економіки Китаю цього року до 8,4 відсотка.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня