ОАЕ зірвали угоду ОПЕК+

ОАЕ зірвали угоду ОПЕК+

10:39 Липень 5, 2021

Економіка 2636 5 хвилин

Magyar

У п’ятницю на нічному засіданні Спільного комітету з моніторингу ОПЕК+ після затяжного обговорення довгоочікуване рішення про пом’якшення обмежень на видобуток нафти так і не було прийняте, зазначив у Відні в п’ятницю речник форуму.

Після затяжних засідань у четвер та п’ятницю 13 членів Організації країн – експортерів нафти (ОПЕК) (The Organization of the Petroleum Exporting Countries, OPEC – англ.) на чолі з Саудівською Аравією та представники 10 держав, що групуються навколо Росії, залишилися впевненими, що зможуть досягти згоди в понеділок. Ставки не малі, оскільки успіх перезапуску світової економіки після пандемії значним чином визначається розвитком цін на сиру нафту. Наприклад, нещодавно оприлюднений підрахунок Bank of America показав, що вартість нафти Північного моря марки Brent наступного року може бути навіть більшою ніж сто доларів, оскільки попит постійно перевищує пропозицію. Тому саме зростання пропозиції буде ключовим.

Аналітики стверджують, що підняття цін на нафту може похитнути, наприклад, крихке відновлення в Індії, але також вплинути на підвищення базової ставки США та Європи через зростання інфляційного тиску.

Згідно з інсайдерською інформацією, 23 країни – учасниці засідання ОПЕК+ були близькі до схвалення угоди, і для досягнення консенсусу, необхідного для прийняття рішення, не вистачило лише погодження Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ). Відповідно до проєкту домовленості, узгодженої з іншими делегаціями, починаючи із серпня, до кінця року виробництво нафти збільшиться на 400 000 барелів на день, тобто досягне двох мільйонів барелів на день у грудні.

Водночас сторони домовилися продовжити угоду (прийняту минулого року з огляду на коронавірус) про видобуток 3,8 мільйона барелів на добу із початкового скорочення на 10 мільйонів барелів, з наступного квітня до кінця 2022 року. ОАЕ погоджуються збільшити виробництво, але утрималися від продовження скорочення виробництва. Згідно з позицією Абу-Дабі, минулого року виробнича потужність країни, тобто рівень, за яким слід розраховувати скорочення виробництва, була надмірно низькою. Спершу ОАЕ прийняли ці умови, але тільки з огляду на зняття обмежень у квітні.

Таким чином, хоча всі країни – експортери нафти погодилися збільшити видобуток, вони не змогли домовитися про його реалізацію. Згідно з повідомленнями, росіяни однозначно підтримували зростання поставок, тоді як саудівці були набагато обережнішими, побоюючись четвертої хвилі епідемії.

Основна причина позиції Росії полягає в тому, що вона більше не хоче тягнути час, тобто побоюється, що в США відновиться видобуток сирої нафти. У Сполучених Штатах на сьогодні виробляють на два мільйони барелів сирої нафти на добу менше, ніж їхній піковий видобуток у 13 мільйонів барелів на добу 2019 року. Тож вигідні для виробників ціни будуть зведені нанівець. До речі, процес, хоч і повільніший, ніж очікувалося, уже почався, оскільки цього року в США до видобутку повернулися 124 свердловини, тож наразі в Техасі працюють 222 свердловини та ще 253 в інших регіонах Сполучених Штатів.

Політичні зміни у Вашингтоні також відіграють роль у формуванні поточної ситуації, заявила днями в студії CNBC Хеліма Крофт, головний стратег товарного ринку в Royal Bank of Canada (RBC). Нафтовидобувні компанії, які стають небезпечними на тлі зеленої революції, щоб утримати інвесторів, схильні виплачувати дивіденди або зменшувати свій борг і відмовилися від подальшого розвитку техніки. Тому ці компанії реагують на зміни кон’юнктури ринку повільно, хоча аналітики кажуть, що вони вже могли працювати прибутково при ціні нафти в 50 доларів.

Джерело:  (vg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня