Ватикан купував елітну нерухомість для інвестиційної діяльності

Ватикан купував елітну нерухомість для інвестиційної діяльності

10:37 Липень 26, 2021

Економіка 2362 4 хвилини

Magyar

Ватикан має трохи більше ніж п’ять тисяч об’єктів нерухомості. Лише одна сьома з тих, що знаходяться в Італії, здаються в оренду за ринковими цінами. Водночас для інвестиційної діяльності будівлі купуються і в інших країнах. Про це свідчить уперше опублікована детальна декларація про майно Святого Престолу.

Ватикан оприлюднив цю інформацію в суботу. Виявилося, що він має понад п’ять тисяч об’єктів нерухомості по всьому світу.

Було опубліковано два документи – декларацію про майно за 2020 рік та перший публічний бюджет Управління майна Святого Престолу (APSA).

APSA відповідає за інвестиції Ватикану та його нерухомість, людські ресурси, закупівлі й виплату заробітної плати.

Згадані документи містять ряд графіків, карт і діаграм, два інтерв’ю з поясненнями та понад 50 сторінок фінансових матеріалів.

30-сторінковий бюджет APSA показав, що йому належить 4051 об’єкт нерухомості в Італії та близько 1120 за кордоном, не враховуючи посольств по всьому світу. Крім того, лише близько 14% італійської власності здавалися в оренду за ринковими цінами, тоді як решта – за зниженими, багато з них – церковним службовцям. Приблизно 40% об’єктів є інституційними будівлями: школами, монастирями та лікарнями.

Звіт засвідчив також, що APSA займається інвестиційною діяльністю в елітних кварталах Лондона, Женеви, Лозани та Парижа.

До речі, одна з будівель у південному Кенсінгтоні, Лондон, куплена у 2014 році, завдала величезних збитків Святому Престолу. У вівторок починається судовий процес над 10 людьми, яких підозрюють у розкраданні, відмиванні грошей, шахрайстві та зловживанні службовим становищем через придбання цього майна. Серед обвинувачених є і високопоставлений кардинал.

Керівник Ватиканського економічного секретаріату (SPE) Хуан Антоніо Герреро заявив, що згадану будівлю найближчим часом продадуть. Цей позов став поворотним пунктом у довірі Ватикану до економічних питань. За останні роки було вжито низку заходів, щоб не допустити повторення подібного інциденту, підкреслив Герреро.

Торік Папа Римський Франциск доручив APSA та SPE спільно наглядати за фінансами, які раніше перебували під контролем Державного секретаріату Папи.

Ще один фінансовий документ, опублікований у суботу, показав, що Ватикан закрив 2020 рік з дефіцитом у 64,8 млн євро. У 2019-му дефіцит становив 79,2 мільйона євро. Бюджет Святого Престолу включає доходи та витрати Курії, центрального керівництва Римо-католицької церкви, що складається з 1,3 млрд членів, тоді як Музей Ватикану, Ватикан і Банк Ватикану мають свої окремі бюджети. Щоб заповнити дефіцит 2020 року, 50 мільйонів євро було витрачено на пожертви, зібрані на підтримку витрат Святого Престолу та благодійної діяльності, з фонду «Петрові монети».

Ватикан сильно постраждав від пандемії коронавірусу, адже базиліка Святого Петра та музеї Ватикану були закриті майже весь 2020 рік.

Джерело:  (portfolio.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня