Комуністична Куба хоче вийти з кризи за допомогою Caritas

Комуністична Куба хоче вийти з кризи за допомогою Caritas

11:04 Серпень 7, 2021

Економіка 1924 6 хвилин

Magyar

Кубинська влада приборкала велику серію протестів, заарештувавши організаторів, але не знає, що робити з економічною кризою. Тому вона звернулася за допомогою до Карітасу та інших організацій, щоб досягти бодай мінімального забезпечення місцевих потреб населення.

„Кубинський уряд дуже пишається тим, чого він досягнув у сфері охорони здоров’я, оскільки лікарів на душу населення більше, ніж у Німеччині. Тому можна уявити, наскільки драматичною може бути ситуація, якщо зараз вони звернулися за допомогою, посилаючись на пандемію”, – зазначив німецькій державній службі новин Deutsche Welle координатор кубинського проєкту Карітас Кіліан Ліндер.

Німецький портал нагадує: економічна криза на Кубі триває роками, але цього року вона стала особливо серйозною через вплив грошової реформи та пандемії. Грошова реформа означала скасування подвійної грошової системи саме тоді, коли через епідемію Covid-19 у країні впав туризм, – пояснює Гюнтер Майхолд, заступник директора Німецького інституту міжнародної політики та політики безпеки (SWP), який роками співпрацює з Кубою. „Коронакриза стала останньою краплею, і викликала великі протести”, – наголосив експерт.

Спонсори: Карітас, Росія, Китай та деякі латиноамериканські держави

До розпаду Радянського Союзу під час американського ембарго кубинська комуністична влада утримувалася за підтримки Росії. Пізніше острівною державою заволоділа Венесуела, але з ослабленням там популістської системи ця можливість також зникла.

За допомогою Папи Франциска ембарго США було тимчасово знято за часів президента Обами, але Трамп швидко відновив його. Відтоді комуністична влада Куби намагається правити у відчаї.

Католицький Карітас докладає всіх зусиль, щоб допомогти людям острівної країни, які опинилися у відчайдушному становищі. Він постачає захисні маски, вентилятори, засоби індивідуального противірусного захисту та ліки на Кубу, де їх не вистачає, хоча під час попередніх катастроф зі здоров’ям острівна країна допомагала іншим державам Латинської Америки. Венесуела надіслала цілий корабель, навантажений продовольством. Росія доставила на Кубу 88 тонн гуманітарних вантажів. Китайці поки що надіслали лише 30 вентиляторів, але Пекін також пообіцяв надати більш серйозну допомогу. Мексика надсилала військовим кораблем продовольство та медичні приналежності – включаючи кисень. Про це повідомлялося в прямому ефірі кубинського телебачення.

„Ми будемо вічно вдячні Мексиці за братську допомогу”, – підкреслив міністр закордонних справ Куби, який протиставляє це політиці США, “яка принесла нам лише війну та насильство”.

Президент США Джо Байден включив у чорний список начальника поліції Куби та його заступника за жорстоке придушення протестів. “Інші підуть слідом за ними, якщо не буде кардинальних змін”, – погрожував кубинським лідерам президент США.

Чи будуть реформи?

Гуманітарна допомога є краплею в морі в 11-мільйонній країні, де для подолання кризи потрібні більш серйозні зміни. У квітні Рауль Кастро пішов на пенсію, передавши владу молодому поколінню. Багато хто був упевнений, що реформи почнуться, але поки що їх чекали лише розчарування, – каже німецький експерт. Влада бомбардує молоде покоління революційними гаслами, але вони бачать лише те, що дефіцит продовольства є звичайним явищем, а лікарні не в змозі впоратися з пандемією.

Кубинці розробили дві власні вакцини проти коронавірусу. І Abdala, і препарат під назвою Soberana потребують трьох щеплень для захисту. Наразі повністю вакциновано менше чверті населення. До цього часу це не було особливою проблемою, але через Дельта-штам кількість заражень різко зросла наприкінці липня, – зазначив керівник проєкту «Карітас».

„Питання в тому, який захист забезпечують вакцини кубинського виробництва. Також невідомо, наскільки кубинська фармацевтична промисловість може збільшити виробництво препаратів і наскільки вона зможе переконати населення зробити щеплення.

Епідемічна ситуація може стати критичною, якщо вони не зможуть зупинити її до кінця року, – розповіла Deutsche Welle кубинський співробітник католицької конфедерації Caritas Internationalis Кіліан Ліндер.

Джерело:  (hvg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня