Венесуела: шість нулів зникають, але проблема залишається

Венесуела: шість нулів зникають, але проблема залишається

12:27 Серпень 8, 2021

Економіка 2472 4 хвилини

Magyar

Втрата 14 нулів за 13 років – це баланс болівара у Венесуелі, яка колись була однією з найбагатших країн Латинської Америки через її нафтові ресурси. Наприкінці травня цього року ціни в країні зросли на 250%, і процес, здається, не зупинити.

Інфляція склала 400 000 відсотків у 2018 році, майже 10 000 відсотків у 2019-му та “лише” 3000 відсотків минулого року, – нагадує паризький Le Monde, який оголосив заяву Центрального банку Венесуели про те, що з 1 жовтня на боліварі буде на шість нулів менше.

Венесуела готується до чергової деномінації болівара. Центральний банк заявив про списання шести нулів із національної валюти з 1 жовтня, а також про введення поряд зі звичайними банкнотами цифрових грошей.

Для цього центральному банку доводиться друкувати нові банкноти тим більше, що внутрішні гроші майже зникли з ринку у Венесуелі. Кожен, хто може рахує в доларах.

“Болівар використовують, тільки щоб оплатити проїзд на громадському транспорті. Для всього іншого потрібна іноземна валюта”, – говорить водій автобуса з Каракаса.

У Венесуелі гіперінфляція триває вже вісім років, – наголошує Le Monde. Ймовірно, це світовий рекорд, головним чином, що ніхто не бачить світло в кінці тунелю. Замість того, щоб вводити нові гроші у Венесуелі, Національний банк залишив лише незручне пояснення: „Ми полегшуємо платежі, спрощуємо їх. Це посилить перехід на цифрові транзакції. Це відбувається в історичний момент, коли наша країна починає відновлення економіки після кризи, спричиненої санкціями США”.

Перехід на цифрові гроші є правдою, адже лише тоді переважна більшість венесуельців використовуватиме національну валюту країни. В іншому випадку вони прийматимуть долари в країні, яка колись була неймовірно багатою.

Центральний банк пояснює все санкціями США, але криза набагато “старша”. У 2019 році санкції проти проти Венесуели запровадив тодішній президент Дональд Трамп, щоб повалити лівий популістський режим на чолі з президентом Ніколасом Мадурро після правління генерала Уго Чавеса. Економічна криза, з іншого боку, пов’язана з тим, що світові ціни на нафту коливалися протягом восьми років, і з тих пір Венесуела не може прийти до тями. У період свого розквіту Венесуела виробляла 3,3 млн барелів нафти на добу, сьогодні – лише 500 000 барелів. Тим часом населення країни зросло, хоча дедалі більше людей вирішують емігрувати з Венесуели.

Джерело:  (hvg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня