Американці не доплачують до бюджету майже 600 млрд доларів податків на рік
Згідно зі звітом Міністерства фінансів країни, 600 мільярдів доларів на рік – це розрив між реально сплаченими та сплачуваними податками у Сполучених Штатах, більше чверті з яких пов’язано з ухиленням від сплати податків.
На економічну кризу 2008 року уряд США відповів значним, хоча і недостатнім, пакетом стимулів від США, що призвело до вибуху дефіциту бюджету. Як наслідок, також виникла необхідність скоротити витрати для різних державних установ, що призвело до зменшення бюджету на 19% за десять років для податкової інспекції (IRS), що призвело до втрати 33 378 штатних працівників.
1 відсоток американців – мова йде про найбагатших – щорічно не доплачують до держбюджету 163 мільярдів доларів, – про це йдеться в доповіді американського міністерства фінансів. Незаможні, втім, також винні в недоотриманні державною скарбницею 36 мільярдів на рік, – йдеться в статті CNBC.
Представники адміністрації Байдена і провідні демократи неодноразово заявляли: у них великі плани на перегляд податкового законодавства і підвищення податків для багатих американців та великих корпорацій. Такий сценарій, зокрема, передбачається в законопроєкті бюджету на суму в три з половиною трильйона доларів, який зараз є предметом активних дискусій між законодавцями і Білим домом.
Уряд також збільшить обсяг інформації, надану банками до податкової інспекції, яка, за словами Казначейства, може принести державі додаткові 460 мільярдів доларів податкових надходжень за 10 років, а протягом наступного десятиліття, після змін до бюджету IRS та введення суворіших зобов’язань щодо звітності, доходи можуть зростати ще більше, досягнувши, за оцінками, 1,6 трлн доларів за 10 років.
Все це було б можливим без введення нових податків, шляхом більш ефективного збирання наявних.
За даними Центру бюджетних та політичних пріоритетів (CBPP), скорочення бюджету Податкової служби та штату також значно зменшило кількість перевірок, проведених агентством, на 58 відсотків, що означало ще більше зменшення доларових мільйонерів – на 71 відсоток. Дослідники Університету Сіракуз прийшли до подібного висновку, що, хоча в 2012 році більш ніж 40 000 аудитів перевіряли прибутки тих, чий дохід перевищує 1 мільйон доларів, ця цифра до 2020 року впала до трохи більше 11 000, тоді як кількість постраждалих груп зросла вдвічі, в результаті чого агентством перевірялося менше двох відсотків тих, хто заробляє понад 1 мільйон доларів.
Мало того, що IRS була змушена приділяти менше уваги до тих, хто має особливо високі доходи, але навіть найбільші компанії з активами понад 20 мільярдів доларів можуть розраховувати на дедалі менший контроль. Якщо у 2012 році більше 90 відсотків таких компаній були націлені податковою інспекцією, то до 2020 року ця частка впала нижче 40 відсотків.
Проте, вивчаючи значно складніші податкові декларації заможніших, IRS витратила менше часу, ніж на платників середнього класу.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися