В Австрії виробники будуть захищені від переваги оптовиків законом

В Австрії виробники будуть захищені від переваги оптовиків законом

19:35 Жовтень 1, 2021

Економіка 645 3 хвилини

Magyar

В Австрії закон захищатиме фермерів та виробників продуктів харчування від переваги оптовиків, – оголосила міністр сільського господарства та туризму Елізабет Кьостінгер у Відні у четвер.

Новий закон має на меті санкціонувати несправедливу практику комерційних мереж, яка в основному стосується фермерів та виробників продуктів харчування. Зокрема глава міністерства перерахувала несвоєчасну оплату, скасування замовлень в останню хвилину, односторонні зміни договору та відмову від письмового контракту.

Кьостінгер підкреслила, що оптовики зловживають своєю ринковою владою і тиснуть на виробників. Вона навела приклад, коли трейдер замовляє у виробника яблук десять тонн яблук, з яких він продає лише вісім тонн і повертає виробнику дві тонни неоплаченого товару. Поширеною практикою є також така, що роздрібні торговці перекладають на виробників усі або частину витрат рекламних газет.

Міністр висловила переконання, що трейдери можуть платити виробникам більше, не підвищуючи цін. Ми засуджуємо не зростаючі прибутки компаній, а той факт, що «цінові переговори завжди відбуваються за рахунок виробників», – підкреслила вона.

“Перший і найважливіший учасник ланцюжка створення вартості, виробник і фермер, виплачують щорічно зростаючий прибуток концернів продуктів харчування”, – наголосила Кьостінгер. Новий закон прагне змінити цю систему та забезпечити справедливішу частку для первинних сільськогосподарських фермерів та виробників продуктів харчування.

Очікується, що закон набуде чинності 1 січня 2022 року, і, крім санкції за цю несправедливу комерційну практику, він також передбачає призначення незалежного омбудсмена для розгляду скарг. Після набрання ним чинності за порушення закону передбачено покарання у розмірі до п’ятисот тисяч євро.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня