В Україні очікується чергове подорожчання хліба

В Україні очікується чергове подорожчання хліба

13:39 Листопад 16, 2021

Економіка 1654 3 хвилини

Magyar

Вже до кінця поточного року ціни на хліб на споживчому ринку зростуть щонайменше на 20%. Про це повідомляє Сьогодні.

Одна з осоновних причин, чому це відбудеться – значне підвищення ціни на газ у останні місяці. Оскільки енергоносій подорожчав для юридичних осіб вже всемеро. Через це наразі керівництву підприємств, що спеціалізуються на випіканні хлібу, доводиться брати кредити для виплати співробітникам заробітної платні.

Президент Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дудченко зазначає, що окрім зростання цін, найближчим часом суттєво знизиться якість вітчизняного хлібу.

«Борошно буде із заниженими хлібопекарськими якостями, тобто хліб може виходити не такий пухкий, не такий ароматний, не такий смачний», – пояснює Дудченко.

Така ситуація склалася через нестачу зерна для виробництва якісного борошна. Пшеницю зараз масово експортують. Ціна на міжнародних ринках різко підскочила до рекордних показників. Вивозити зерно – вигідно, від вантажівок в Одеському морському порту немає відбою. Українську пшеницю чекають у Китаї, Єгипті, Європі.

Ціна – і на пшеницю, і на борошно, і на хліб – зростає у всьому світі. Наприклад, в Іспанії багато років поспіль фіксували стабільні ціни. Зараз хліб теж подорожчав – на 10 євроцентів на рік (близбко трьох грн).

«Все через значний стрибок цін на борошно та електроенергію. Подорожчала вартість виробництва хліба – і наші кишені відразу це відчули», – каже мешканець Ов’єдо Олег Головін.

У Польщі хліб також подорожчав. І все одно коштує дешевше, ніж в Україні – у середньому на 20%. Тому що ПДВ на продукцію у Польщі значно нижчий, ніж в Україні.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня