Канада: скільки вугілля приховує екосистема країни?

Канада: скільки вугілля приховує екосистема країни?

12:22 Листопад 16, 2021

Економіка 1653 3 хвилини

Magyar

Вчені з Університету Макмастера в Гамільтоні з’ясували, скільки вугілля приховано в екосистемі північноамериканської країни, тобто вони нанесли на карту склади вугілля Канади. Порушення цієї багатої вуглецем території може мати значний вплив на глобальну зміну клімату, – виявили результати дослідження.

За оцінками університетської лабораторії дистанційного зондування, в екосистемі по всій країні зберігається 405 мільярдів тонн вугілля. Якщо глобальна температура підвищиться або цей баланс порушиться діяльністю людини, вуглець може потрапити в атмосферу, що в свою чергу прискорить зміну клімату.

Загальна кількість вуглецю, нанесена на карту дослідниками, дорівнює антропогенним викидам парникових газів за 30 років на основі емісії 2019 року, – йдеться в статті університету, опублікованій на науковому порталі Phys.org.

Алему Гонсамо, дослідник лабораторії, каже, що ці ґрунтові склади є ключовими для досягнення межі глобального потепління до 1,5 градуса за Цельсієм. У своєму першому комплексному аналізі такого виду дослідники виявили, що в Канаді 95 відсотків вугілля знаходиться у верхній частині ґрунту на глибині одного метра, 24 відсотки з яких — торф’яні болота. Решта 5 відсотків зберігаються в деревах та інших рослинах, мертвих рослинних матеріалах і коріннях.

Ґрунт є найбільшим наземним сховищем вугілля, запаси вуглецю якого перевищують сукупну кількість вуглецю, накопиченого в атмосферній і рослинній біомасі. Вміст вуглецю в ґрунті визначають за кількістю органічної речовини в ґрунті.

„Десятки тисяч польових вимірювань, включаючи дані лазерного дистанційного зондування в космосі, були додані в алгоритм, щоб навчити системи супутникового моніторингу оцінювати кількість вуглецю в біомасі рослин і ґрунті по всій Канаді”, – заявив Гонсамо.

Найбільш щільні ділянки, багаті вуглецем, були знайдені в прибережних лісах Британської Колумбії, субарктичних лісах і рівнинах затоки Гудзона і Джеймса (торфові болота).

„Знання того, де знаходяться склади вугілля в Канаді, дозволяє нам стратегічно захищати та дбайливо ставитися до цих районів, щоб запобігти мільярдам тонн викидів вуглецю в атмосферу. Охорона цих територій також корисна для дикої природи”, – цитує науковий інформаційний портал EurekAlert Меган Леслі, президента і генерального директора WWF-Канада.

Джерело: MTI/Origo

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня