Яким буде курс гривні у грудні та протягом 2022р. Прогнози експертів

Яким буде курс гривні у грудні та протягом 2022р. Прогнози експертів

08:32 Листопад 24, 2021

Економіка 1984 5 хвилин

Magyar

Держбюджет перебуває в процесі ухвалення і прогноз про те, яким буде курс гривні протягом наступного року, є одним із найактуальніших питань. У проекті бюджету заклали курс гривні на рівні 28,6-28,7.

Незважаючи на те, що в бюджеті на 2021 рік курс гривні був закладений на рівні 29,1 грн/дол, гривня протягом року постійно укріплювала свої позиції, досягнувши в 9 листопада значення 26,08 грн/дол. Це стало рекордом укріплення гривні відносно долара за останні півтора роки.

Різниця між закладеним курсом гривні у держбюджеті та фактичним курсом, який склався, дає підстави вважати, що девальвація гривні почнеться вже з початку грудня поточного року. Про це пише політолог Олександр Радчук, у своїй колонці на порталі Слово і діло.

2021 рік чітко показав, що навіть за несприятливих зовнішніх та внутрішніх чинників, гривня може не просто зберігати свій курс, а й зміцнюватися відносно долара та євро.

Що вплинуло на укріплення гривні

Одними із найсуттєвіших факторів, які вплинули на укріплення курсу гривні відносно іноземних валют, експерти називають високі експортні ціни українських виробників та постачальників, а також транш від МВФ.

Ціни на сировинних ринках зросли, відтак і виручка українських експортерів

Валютна виручка експортерів збільшилася на тлі рекордного зростання цін на сировинних ринках, особливо в першій половині року. Виручка від продажу чорних металів зросла на 80% у порівнянні з минулим роком. А завдяки рекордному врожаю зернових значно зросли надходження від продажу агропродукції, передає 24 Економіка.

Підтримуючими факторами укріплення курсу гривні відносно іноземних валют стали високий рівень золотовалютних запасів, поступових вихід української економіки із коронакризи та збільшення надходжень у валюті від українських заробітчан.

Заробітчанські перекази у розмірі двох кредитів МВФ

До слова, за перші 8 місяців 2021р. обсяг приватних грошових переказів в Україну досяг 9,1 млрд грн, що є історичним максимумом. Богдан Данилишин, голова ради НБУ на своїй сторінці у Facebook пише, що левова частка цих переказів сформована українцями з власних доходів з оплати праці за кордоном. Ідеться про 7,4 млрд. дол.

Для порівняння, грошові перекази заробітчан в Україну з-за кордону вдвічі перевищують суму кредиту від МВФ, передає Слово і діло.

Попит на валюту серед населення знизився

Директорка департаменту казначейських операцій Юнекс Банку Анна Волуйчак у коментарі 24 каналу зазначила, серед інших причин зміцнення гривні зниження попиту на валюту серед населення. За даними Нацбанку, за перші 10 місяців 2021р. українці придбали валюти на 1,7 млрд менше, ніж продали. Відтак, пропозиція іноземної валюти переважає над попитом, тому гривня зміцнюється.

Що буде далі

У разі, якщо Україні вистачить запасів газу та вугілля до кінця опалювального сезону, а також якщо Україні вдасться уникнути чергової політичної кризи, то є підстави прогнозувати стабільний і прогнозований курс валют на новорічно-різдвяні свята.

Серед ризикових факторів, які можуть девальвувати українську гривню, на першому місці закупівля газу за високими цінами, що спричиняє високий попит на валюту. Відтак, у січні-лютому можна очікувати стрімкого зростання курсу, тобто послаблення гривні.

Олександр Радчук прогнозує, що найбільш волатильний період для гривні розпочнеться із середини січня і триватиме до квітня 2022 року.

Оксана ЧОПАК

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня