Українцям перерахують тариф на доставку газу

Українцям перерахують тариф на доставку газу

12:07 Листопад 29, 2021

Економіка 911 2 хвилини

Magyar

В Україні від грудня перерахують тарифи на доставку газу. При цьому вже з січня деякі українці зможуть платити менше, іншим доведеться платити більше.

gaz-ar

Відповідний перегляд тарифів Нацкомісія у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) виконає у грудні. Облгази (вони одержують плату за транспортування блакитного палива) вже запропонували свої проєкти перегляду цін: хочуть підняти тарифи в рази.

Однак із такою ідеєю, ймовірно, не погодяться у комісії. Варто розуміти, що платіжка за доставку газу залежить не лише від тарифу облгазу. Так:

обсяг газу, який витратили з жовтня 2020-го по жовтень 2021-го, ділять на 12 і множать на тариф.

Отримана цифра – платіж за доставку блакитного палива. І ті українці, які з жовтня 2019-го по жовтень 2020-го витрачали більше газу, ніж за аналогічний період наступного року, суми у платіжці для них можуть зменшитися.

Це буде можливо лише за умови, якщо облгаз не суттєво підвищуватиме тариф (або ж НКРЕКУ таке рішення не погодить).

Навіщо запровадили абонплату на газ?

В Україні в рамках запуску “Ринку газу” ухвалили рішення розділити компанії, які доставляють та продають блакитне паливо. Це загальна вимога у всіх країнах ЄС. Тепер постачати газ може будь-яке підприємство, яке має відповідну ліцензію. З абонплатою більше доводиться платити тим, хто взимку витрачає багато енергоресурсів (опалює нерухомість газовим казаном).

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня