Україна до 2025 року планує запустити в космос вісім супутників
Планується створення космічних систем спостереження Землі і потужної ракетної техніки, впровадження новітніх космічних технологій на ринку послуг і масштабний R&D.
Загальнодержавна цільова науково-технічна космічна програма на 2021-2025 роки передбачає виведення на орбіту восьми українських супутників. Про це розповів голова Державного космічного агенства Володимир Тафтай, пише Укрінформ.
З його слів, програма містить три магістральних напрями: створення космічних систем спостереження Землі і потужної ракетної техніки, впровадження новітніх космічних технологій на ринку послуг і масштабний R&D.
Тафтай зазначив, що на орбіту виведуть один апарат середньої просторової розрізненості, шість апаратів високої просторової розрізненості (1 метр) і один апарат надвисокої просторової розрізненості (0,5 метра).
Крім того передбачається створення ракетно-космічних комплексів важкого класу (Зеніт-7Н), ракети-носія середнього (Циклон-4М) і легкого (Циклон 1) класів, а також розробка комплексу надлегкого класу.
Також у рамках реалізації програми планується серійне виготовлення складових для ракет-носіїв Антарес і Вега, створення космічних систем моніторингу навколоземного космічного простору, апаратів для дослідження іоносфери й атмосферного аерозолю, новітніх приладів для участі у міжнародних проектах спільно з NASA і Європейським космічним агентством.
З слів Тафтая, передбачається розгортання командно-вимірювальної станції телеметричної інформації на антарктичній станції Академік Вернадський.
Крім того заплановано створення Місячного модуля, проектування та розробку засобів, систем і приладів для перспективної Місячної місії у рамках міжнародного проекту Артеміда.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися