Інфляція у Великій Британії досягла майже 30-річного максимуму

Інфляція у Великій Британії досягла майже 30-річного максимуму

11:52 Січень 20, 2022

Економіка 790 4 хвилини

Magyar

Річна інфляція у Великобританії, найбільшій економіці Європи, яка не входить до ЄС, у грудні прискорилася до неочікуваних темпів.

Згідно зі звітом Національної статистичної служби Сполученого Королівства, інфляція у Великій Британії в річному вираженні прискорилася в грудні 2021 року до 5,4%, що перевищило очікування аналітиків і стало рекордним показником з 1992-го.

Зазначається, що найбільше в країні зросли ціни на продовольство, меблі, одяг, проживання в готелі та їжу в ресторанах. Так, вартість продуктів харчування в річному обчисленні піднялася на 4,2%, продемонструвавши найзначніше за 8 років подорожчання. Приблизно таку ж динаміку показали ціни на одяг та взуття. Більшість аналітиків очікували, що в грудні зростання інфляції в річному обчисленні не перевищить 5,2%.

Тим часом старі автомобілі з початку року додали 28% у ціні. Усе це відбувається на тлі різкого зльоту вартості електроенергії слідом за природним газом, що подорожчав у кілька разів. Як очікується, у квітні межа цін буде знову підвищена, а середні витрати на електрику британських домогосподарств можуть зрости на 50%.

Крім того, першим із провідних центральних банків світу почав підвищувати ставку саме Банк Англії – він підняв її в грудні на 15 базисних пунктів до 0,25%. Рекордна інфляція змушує ринки передбачати, що на наступному засіданні Комітету з грошово-кредитної політики, яке відбудеться 3 лютого, цей процес продовжиться.

Негайним наслідком таких припущень стали розпродаж і зліт дохідності еталонних 10-річних держоблігацій Великобританії більш ніж на 33 базисних пунктів до 1,3025%. Це максимум із березня 2019 року.

Через такі події відкрився в червоній зоні й британський ринок акцій. Але їхній вплив був ширшим. На тлі зростання інфляції та прибутковості у Великій Британії прискорили падіння держоблігації інших країн.

Купівельна спроможність британських домогосподарств слабшає: ціни на повсякденні товари та послуги збільшуються швидше, ніж заробітна плата, констатує британське Управління національної статистики.

Домогосподарства потерпають від зростання вартості електроенергії (+18,8%) та газу (+28%), що виявилося найзначнішим із 2009 року. Ціни на продукти харчування піднімаються найшвидшими темпами з липня 2008-го. Дорожчають також поїздки: вартість проїзду за рік зросла на 7,5%, це рекорд із 1991-го.

Джерело: mti.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня