Ціна на нафту піднялася вище 90 доларів через загрозу війни

Ціна на нафту піднялася вище 90 доларів через загрозу війни

10:44 Січень 28, 2022

Економіка 1657 3 хвилини

Magyar

Вперше за сім років ціна нафти досягла 90 доларів за барель, завдяки обмеженим постачанням та зростанню політичної напруженості між Росією та Україною, що ще більше посилює занепокоєння щодо подальших потрясінь на і без того напруженому ринку.

Ціна нафти марки Brent сьогодні піднялася вище 90 доларів, востаннє подібне відбувалось у жовтні 2014 року.

Росія розмістила тисячі військових на кордоні з Україною, підігріваючи страх перед вторгненням. Ціни на енергетичному ринку підвищилися через побоювання, що постачання російського газу до Європи можуть бути порушені.

Держсекретар США Тоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати забезпечать, щоб глобальні постачання енергоносіїв не були порушені, якщо Росія почне наступ.

„Світові запаси продовжують знижуватися, оскільки виробники намагаються відновити виробництво до епідемічного рівня”, – заявив Ендрю Ліпоу, президент Х’юстонсього Lipow Oil Associates. „До цього додається геополітична напруженість між Сполученими Штатами та Росією через Україну, що підштовхнуло ціни на нафту».

Геополітична напруженість лише посилила стурбованість різними факторами, які сприяли і без того напруженій ситуації на нафтовому ринку. ОПЕК+ намагається досягти своїх місячних цілей видобутку, одночасно відновлюючи поставки на ринки після різкого скорочення в 2020 році, тоді як у США не вистачає щоденного видобутку більш ніж на мільйон барелів.

У той же час попит залишається високим, що може призвести до подальшого зниження запасів.

Організація країн – експортерів нафти та її союзники, організація, відома як ОПЕК+, зустрінуться 2 лютого, щоб обговорити подальше збільшення видобутку.

Минулого тижня у США зросли запаси, при цьому кількість сирої нафти зросла на 2,4 мільйона барелів у порівнянні з очікуванням помірного зниження запасів. Запаси бензину зросли до найвищого рівня за останній рік.

Джерело:  (portfolio.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня