ЄЦБ попереджає про російсько-український конфлікт

ЄЦБ попереджає про російсько-український конфлікт

11:22 Січень 28, 2022

Економіка 1900 3 хвилини

Magyar

Європейський центральний банк (ЄЦБ) попереджає кредитні установи зі значним впливом на Росію готуватися до міжнародних санкцій проти Москви, якщо Росія нападе на Україну, пише інформаційний портал Portfolio з посиланням на Financial Times.

Попередження ЄЦБ, який контролює 115 найбільших банків єврозони, прозвучало після того, як Сполучені Штати попередили, що Росія зіткнеться з «масовими наслідками», якщо вона направить війська в Україну.

Санкції становили б значний ризик для міжнародних банків із високим коефіцієнтом незахищеності для Росії, включаючи Citi в США, Société Générale у Франції, Raiffeisen в Австрії та UniCredit в Італії.

Представники ЄЦБ попросили розповісти детально про те, як банки відреагують на різні сценарії можливих санкцій, зокрема сценарій із відключенням Росії від системи міжбанківських переказів SWIFT.

ЄЦБ хоче гарантувати, що європейські банки зможуть дотримуватися будь-якої системи санкцій і мати можливість швидко реагувати на клієнтів, з якими вони не можуть вести бізнес. Центральний банк вивчив ризики різних сценаріїв і закликав банки поділитися деталями власних оцінок і планів на випадок непередбачених обставин.

Згідно з аналізом JP Morgan, серед європейських банків SocGen має найбільший фінансовий ризик щодо Росії – 2,6 мільярда євро, Raiffeisen – 1,9 мільярда євро та UniCredit – 1,4 мільярда євро.

За словами керівника одного з великих банків, основний ризик від санкцій загрожує російському інвестиційному банкінгу, який має справу з великими транснаціональними корпораціями та олігархами, а не комерційному банківському підрозділу, який займається переважно середніми компаніями. За словами керівника, найбільшим системним ризиком буде відключення Росії від платіжної мережі Swift, що може вплинути на всю російську банківську систему. Однак, за словами виконавчої влади, російський центробанк планує створити вітчизняну міжбанківську платіжну систему, щоб замінити Swift у разі потреби.

Джерело: portfolio.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня