Мінекономіки представило план економічного відновлення України

Мінекономіки представило план економічного відновлення України

17:37 Квітень 30, 2022

Економіка 974 4 хвилини

Міністерство економіки представило “дорожню карту” економічного відновлення України.

Про це йдеться у повідомленні міністерства.

“Післявоєнне відновлення України буде одним із наймасштабніших проєктів з часів усім відомого “плану Маршалла”. Його реалізація стане справою всього цивілізованого світу, адже ми сьогодні боремося не лише за себе, а й за глобальну безпеку”, – заявила перший віцепрем’єрміністр – міністр міністр економіки Юлія Свириденко.

Міністр економіки назвала принципи, покладені в основу плану відновлення.

– Повний доступ до ринків ЄС та “Великої сімки”, що допоможе виробникам інтегруватися у світові торгові ланцюжки та збільшити експорт. Велика Британія та країни Євросоюзу вже оголосили про скасування імпортних мит на українські товари, при цьому уряд очікує аналогічних дій з боку урядів США, Японії, Канади.

– Набуття статусу кандидата, а потім повноправне членство в ЄС, кандидатство надасть Україні доступ до структурних фондів Європейського Союзу, що буде істотною підтримкою.

– Побудова економіки за принципами дерегуляції та лібералізації, при цьому за більшістю ліцензій та дозволів вже прийнято декларативний принцип для бізнесу.

– Налаштування логістичних маршрутів у західному напрямку. Зокрема, уряд працює над розширенням їхньої пропускної спроможності і вже є перші результати – між Україною та Польщею підписано відповідний меморандум.

– Перехід від експорту сировини до переробки у галузях, що дають найбільшу експортну виручку, зокрема у сільському господарстві та металургії, завдяки переробці можна буде досягти її значного зростання.

– Розвиток вітчизняного оборонно-промислового комплексу, зокрема йдеться не лише про закупівлю зброї, а й про виробництво, у тому числі за рахунок трансферу військових технологій.

Це дасть можливість налагодити виробництво максимально швидко у великому асортименті – від стрілецької зброї до засобів протиповітряної оборони, при цьому military-tech буде драйвером розвитку для цивільних секторів економіки.

– Самодостатність енергетики досягатиметься збільшенням видобування власного газу та розвитком атомної енергетики, при цьому за 3-5 років цілком реально отримати енергетичну самостійність.

– Кліматична модернізація, при цьому створення нових об’єктів у різних галузях промисловості має враховувати принципи “зеленої економіки”.

– Локалізація не менше 60%, при цьому в оновленні України будуть задіяні українські компанії та виробники, що дасть поштовх економіці, створить нові робочі місця, пожвавить підприємницьку активність.

“Для втілення масштабних проєктів нам потрібно розвивати партнерство з країнами “Великої сімки” та ЄС у режимі трансферу технологій та доступу до фінансових ресурсів. Одним із ключових підходів може стати надання державами гарантій своїм компаніям для інвестування в Україну”, – додала Свириденко.

Також, згідно з повідомленням, важливою умовою є максимальне відновлення транспортної та соціальної інфраструктури України за 24 місяці.

“Переважна більшість українців, які виїхали за кордон, хочуть повернутися додому. І уряд працює над тим, щоб створити для цього умови”, – йдеться у повідомленні.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня