Євросоюз відкриє «коридори солідарності» для експортування зерна з України

Євросоюз відкриє «коридори солідарності» для експортування зерна з України

12:58 Травень 14, 2022

Економіка 553 3 хвилини

Magyar

Європейська комісія (ЄК) пропонує створити «коридори солідарності», щоб Україна могла експортувати зерно, а також імпортувати необхідні їй товари: від гуманітарної допомоги до кормів для тварин та добрив.

«Після вторгнення росії в Україну і блокади портів українське зерно та інші сільськогосподарські товари більше не можуть потрапляти до місць свого призначення. Ситуація загрожує глобальній продовольчій безпеці, тож існує нагальна необхідність створення альтернативних логістичних маршрутів з використанням усіх відповідних видів транспорту», – ідеться в заяві Єврокомісії.

На думку Брюсселя, потрібно негайно розробити альтернативні логістичні маршрути, де експортні перевезення української сільськогосподарської продукції мають бути пріоритетними. Єврокомісія закликала національні органи влади застосовувати максимальну гнучкість і забезпечити достатню кількість персоналу для прискорення процедур у пунктах перетину кордону.

Серед основних проблем – різна ширина залізничних колій: українські вагони не підходять для більшої частини залізничної мережі ЄС, тому товари потрібно перевантажувати в автомобілі або вагони, які відповідають стандартній колії ЄС. Цей процес трудомісткий, а перевантажувальних потужностей уздовж кордонів мало, тому Єврокомісія закликає гравців ринку Європейського Союзу розгорнути мобільні зернонавантажувачі на прикордонних терміналах.

ЄК повідомила, що оцінить наявні потужності зберігання в Євросоюзі й координуватиме свої дії з державами-членами, щоб допомогти із забезпеченням потужностей для тимчасового зберігання українських експортних товарів.

У середньо- та довгостроковій перспективі Європейська комісія працюватиме над збільшенням пропускної спроможності інфраструктури нових експортних коридорів та встановленням нових інфраструктурних зв’язків.

Крім того, ЄК прийняла рішення підписати угоду з Україною на високому рівні про оновлення карт Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T) та її розширення в сусідніх країнах.

 (portfolio.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня