Доступ зерна з України на ринок є предметом основної уваги, - Держдеп США

Доступ зерна з України на ринок є предметом основної уваги, - Держдеп США

09:38 Червень 9, 2022

Економіка 1059 2 хвилини

Забезпечення доступу на ринок українського зерна, заблокованого російською агресією, зараз є одним із головних фокусів уваги Сполучених Штатів, а також союзників, партнерів та міжнародних організацій.

Про це заявила у відповідь на запитання власного кореспондента Укрінформу помічниця держсекретаря США Карен Донфрід.

“Продовольча безпека – це проблема не нова”, – зауважила представниця Держдепартаменту США.

Вона нагадала, що це питання загострювалося внаслідок пандемії COVID-19, глобальних кліматичних змін і тепер – через війну Росії в Україні.

“Саме дії Росії поглиблюють проблему продовольчої безпеки”,- наголосила Донфрід. 

Вона підкреслила, що адміністрація Байдена сприймає це “дуже серйозно”, однак, за її словами, поки що простих рішень не знайдено.

“Отже, ми розглядаємо серйозні можливості. Одна із опцій – це забезпечити якимось чином відправлення (вантажних суден – ред.) через Чорне море. Це привабливий у плані обсягів варіант – цим шляхом можна вивезти велику кількість зерна, однак це також пов’язано з проблемами – викликами в плані безпеки, і комерційними проблемами”, – пояснила помічниця держсекретаря США. 

За її словами, обговорення цього питання тривають. Євросоюз також тісно залучений до процесу та обмірковує способи, як можна вивезти більше зерна наземним транспортом.

“Отже, це неймовірно серйозна проблема, на якій ми зосереджуємо нашу основну увагу – разом із нашими союзниками, партнерами, ООН, ЄС. Але наразі немає легких рішень”, – підкреслила помічниця держсекретаря США. 

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня