Путінські виробники зброї досі уникали західних санкцій

Путінські виробники зброї досі уникали західних санкцій

10:31 Липень 4, 2022

Економіка 1736 4 хвилини

Magyar

Країни Заходу частково відповіли на вторгнення Росії в Україну санкціями проти російського оборонно-промислового комплексу. Останній раунд стався у вівторок, коли Сполучені Штати запровадили нові санкції проти деяких виробників зброї та керівників, які є серцевиною «воєнної машини» президента Росії Володимира Путіна. Reuters, навпаки, зібрав список російських олігархів, які продовжують уникати санкцій Заходу.

Опитування Reuters компаній, керівників та інвесторів, які підтримують оборонну промисловість Росії, засвідчує, що значна кількість гравців ще не заплатила ціну війни в Україні: Сполучені Штати, Європейський Союз чи Велика Британія не ввели санкцій проти керівників майже трьох десятків російських компаній – виробників озброєння і щонайменше 14 оборонних компаній. Ті, хто уміло залишився поза санкціями:

  • Алан Лушніков, найбільший акціонер АТ «Калашников Консерн», оригінального виробника відомого автомата АК-47.
  • Ян Новіков, генеральний директор концерну «Алмаз-Антей», який спеціалізується на ракетах і системах ППО, а також виробляє ракети «Калібр».
  • Завод імені Дегтярьова, який виготовляє кулемети, протитанкову та зенітну зброю, що продається російським військовим. Серед озброєння, що виробляє підприємство, – автомати Калашникова ПКМ, ПКТМ та «Корд».
  • Климовський спецбоєприпасний завод, де виготовляють «всесвітньо відомі патрони» до пістолетів і автоматів Калашникова.
  • Сергій Пітіков, виконавчий директор російського ВАТ «Науково-виробнича корпорація «Конструкторське бюро машинобудування», відомого як КБМ, основного виробника ракетних комплексів «Точка-У».
  • • Олександр Денисов, генеральний директор материнської компанії КБМ НВО «Системи високої точності». High Precision Systems контролює виробництво широкого спектру ракет, артилерійських пристроїв, гранатометів і кулеметів, які використовуються російськими військами на військових вертольотах, літаках, танках і військових кораблях.
  • • Олександр Смирнов, генеральний директор ВАТ «Науково-виробниче об’єднання», яке також виробляє пускові установки «Ураган».
  • • Генеральний директор материнської компанії колишнього НПК Техмаш Олександр Кочкін.

VSMPO-Avisma Corp, найбільший у світі постачальник титану, 25% акцій якого належить Ростех, але має дочірні компанії в США, Швейцарії та Великобританії, також уникнув покарання. Під санкції не потрапив і віцепрезидент та мажоритарний акціонер ВСМПО-Авісма Михайло Сельков. Компанія також продає Airbus у Європі; у 2020 році продажі за кордоном становили близько двох третин його доходу в 1,25 мільярда доларів.

Джерело: (portfolio.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня