ЄС призупинив дію пакту, що обмежує бюджетний дефіцит і держборг країн Європи
Міністри економіки та фінансів Європейського Союзу призупинили дію Пакту стабільності і зростання в понеділок. Це базовий документ єврозони, який зобов’язує європейські країни зводити держбюджети з позитивним або нульовим сальдо. Отже через економічну ситуацію, спричинену коронавірусом, країни ЄС можуть допускати дефіцит держбюджету, однак він не повинен був перевищувати 3%, а державний борг – 60% валового внутрішнього продукту (ВВП).
«У цьому році очікується серйозний економічний спад, саме тому потрібна рішуча, амбітна та добре скоординована політична відповідь. Ми повинні діяти, щоб мінімізувати шок, а пандемія не завдала невиправної шкоди нашій економіці, що також впливає на стійкість державних фінансів у середньостроковій перспективі», – пояснили міністри після засідання, яке проходило в режимі відеоконференції.
Відповідно до призупинених норм, держави-члени можуть підтримувати бізнес, який опинився в біді, продовжувати надавати допомогу по безробіттю чи покращувати охорону здоров’я, без втручання Європейської Комісії, яка б розпочала провадження за порушення прав через надмірні державні витрати.
Рішення підпадало під дію так званого положення про призупинення Пакту стабільності й зростання, яке вимагає бюджетної дисципліни. Правила пакту, вперше укладеного у 1997 р., були ще більш жорсткими під час кризи єврозони, надаючи Європейській Комісії серйозні наглядові та санкційні права.
Однак зараз Комісія, яка досі дотримувалась бюджетної дисципліни, ініціювала тимчасове скасування правил, оскільки вважає, що лише серйозні державні інвестиції можуть запобігти непередбачуваним соціально-економічним наслідкам коронавірусу.
Комісія також перерозподілила з бюджету ЄС 37 мільярдів євро на допомогу для вирішення кризових проблем боротьби з коронавірусом.
Джерело: index
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися