Кредитні канікули в Польщі. Як подати заявку?

Кредитні канікули в Польщі. Як подати заявку?

13:57 Липень 30, 2022

Економіка 998 4 хвилини

Magyar

Закон, який дає можливість скористатися з кредитних канікул, набуде чинності 29 липня.

Кредитні канікули в Польщі. Як подати заявку?

Президент Анджей Дуда підписав у четвер закон про кредитні канікули. У п’ятницю вранці закон було опубліковано у Dzienniku ustaw. Він набуде чинності через 14 днів після публікації, тобто 29 липня. Щоб не вносити платіж в серпні, на подачу заявки в липні буде лише два дні. Закон розроблено таким чином, що в третьому кварталі можна використовувати до двох місяців звільнення від сплати. Це серпень і вересень. Якщо не подати заявку до кінця липня, то можливість не платити за кредитом в серпні буде втрачено.

Проте не всім позичальникам потрібно чекати, поки закон набере чинності. Зараз претендувати на кредитні канікули можуть громадяни, якщо:

хоча б один за позичальників має статус безробітного;

щомісячні витрати на обслуговування житлового кредиту перевищують 50% щомісячного доходу;

місячний дохід позичальників після вирахування витрат на кредити не перевищуватиме певної суми (у 2022 році це 1552 злотих в домогосподарстві з однієї особи та 1200 злотих на особу в домогосподарстві з кількох осіб).

Інші люди зможуть подати заявку лише 29 липня. Зробити це буде можливо протягом двох днів, щоб отримати відстрочку за серпень. Згідно з правилами, погашення кредиту призупиняється в день подачі заявки кредитору. Банк має 21 день для підтвердження отримання заявки. Відсутність підтвердження не впливає на початок призупинення погашення кредиту. Щоб скористатися кредитними канікулами, достатньо подати заяву, але зробити це потрібно до дати сплати відстроченого внеску.

Заява може бути подана в паперовому або електронному вигляді. У ній потрібно вказати: дані позичальника, дані банка, що кредитує, номер кредитного договору, період призупинення погашення кредиту, надати довідку про те, що заява стосується договору, укладеного для задоволення власних житлових потреб.

Кредитні канікули отримають позичальники, які взяли кредит у злотих на квартиру, в якій проживають, або на реконструкцію будинку під свої житлові потреби. Крім того, кредитний договір має бути підписано до 1 липня 2022 року. Рішення не призначене для осіб, які завершують погашення кредиту протягом шести місяців після набрання чинності законом.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня