Якими будуть ціни на борошно в Україні?

Якими будуть ціни на борошно в Україні?

18:30 Серпень 21, 2022

Економіка 1913 4 хвилини

Magyar

У липні ціни на пшеницю обвалилися через надлишкову пропозицію на ринку. Україна вирощує пшениці в 3-4 рази більше, ніж споживає.

Минулоріч українці зібрали рекордний урожай. Внутрішня потреба України 7 млн тон, а зібрали 32 млн т. У червні, за допомогою залізниці, автотранспорту та Дунайських портів вдалося експортувати 3,2 млн тон зерна замість запланованих 5 млн тон. Найбільше розширять експортні спроможності України морські порти, які з початку війни були повністю заблоковані.

За даними Держстату, в липні ціни на пшеничне борошно опустилися на 2,2 %. Нагадаємо, що ціни безперервно зростали впродовж останніх місяців поспіль. У липні почав надходити врожай нового року, що додатково посприяло зниженню цін на борошно.

Новий урожай

Цьогоріч в Україні фактично зібрано 12 млн тон нового врожаю. Про це заявив Денис Шмигаль. Міністерство аграрної політики повідомляє, що цього року урожаю в Україні буде зібрано більше, ніж прогнозувалося.

Пшениці вже зібрано 91%, озимого ріпаку — 98 %, гороху 97 %, ячменю — 96 %. Найбільшу врожайність зафіксували у Хмельницькій області.

Експорт зерна – добре чи погано?

Однак, з початку війни у аграріїв почали зростати витрати на виробництво, енергоресурси і відповідно витрати на транспортування. Тому в подальшому низьких цін на борошно очікувати не варто. А налагодження морського експорту призведе до поступового вирівнювання цін.

Аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Світлана Литвин пояснює, що налагодження експорту позитивно вплине на всіх учасників ринку. Адже без нього аграрії не зможуть фінансово продовжувати своє виробництво, що призведе до зменшення обсягів вирощування і переробки пшениці і до неминучого росту цін вже наступного сезону.

Зерновий коридор працює

У неділю, 14 серпня, у порту «Південний» завантажили перший корабель зерном в рамках Всесвітньої програми продовольства ООН. Судно відправилося до африканських країн, щоб вирішити проблему голоду. Про це пише Юлія Акімова в репортажі РБК-Україна.

Це перша відправка зерна з цього порту після укладення зернової угоди, яка була підписана 22 липня між Україною, Туреччиною та ООН.

Станом на 20 серпня, в рамках “зернового коридору” з моменту підписання угоди вже було відвантажено понад 670 тисяч тонн зерна. Його доправили на 27 кораблях до країн Африки, Азії та Європи. Судна виходять і заходять до морських портів Одеса, Чорноморськ і Південний у форматі каравану, який супроводжуватиметься кораблем лідирування. Про це повідомляє ВМС ЗСУ. Перше судно з українським зерном вийшло в Чорне море ще 1 серпня.

Оксана Чопак

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня