Закарпатська сіль: коли почнеться видобуток та скільки її буде

Закарпатська сіль: коли почнеться видобуток та скільки її буде

11:24 Вересень 25, 2022

Економіка 3724 3 хвилини

Magyar

Голова Закарпатської ОДА Віктор Микита разом з заступником керівника Офісу Президента Кирилом Тимошенком 23 вересня 2022 року у межах робочого візиту відвідали інженерний майданчик соляного родовища в Буштинській громаді. Про це повідомляє Віктор Микита у своєму дописі в мережі фейсбук.

Коли будуть перші видобутки закарпатської солі

Віктор Микита зазначає, що цей проєкт має державне значення й перебуває під особливим контролем керівництва країни. Тут у межах інвестиційної угоди з ТОВ «КАТІОН ІНВЕСТ» декілька місяців тому вже стартували роботи.

Йдеться про кейс, який дозволяє розробляти соляне родовище в Буштинській громаді та добувати до 150 тисяч тонн солі на місяць методом підземного вилуговування через бурові свердловини з поверхні землі.

Провівши необхідні дослідження було виявлено, що Буштинське родовище містить пласт солі, який розпочинається на глибині 35 метрів.

Саме тому протягом кількох місяців триває підготовка під’їзної дороги, розмітки бурових свердловин та будівництво місць для перебування працівників.

Під час доповіді заступнику керівника ОПУ представник «КАТІОН ІНВЕСТ» повідомив, що за попередніми розрахунками вже через 5 місяців добудуть першу сіль. Родовище зможе забезпечити 100% потреби України у технічній солі, яку постачатимуть для утримання доріг у зимовий період. Зараз потреба в технічній солі – до 450 тисяч тонн на сезон.

Чому сіль має важливе значення саме зараз

Сіль із Закарпаття має велике значення для України, оскільки, як зазначає Кирило Тимошенко, у зв’язку з бойовими діями на Донеччині перестало працювати державне підприємство з видобутку солі «Артемсіль». Саме воно протягом років забезпечувало 100% потреби українців у харчовій та промисловій солі.

Винайдення солі в Буштинському родовищі – велика удача, адже дуже важливо, щоб був саме українських ресурс та його купували, підтримуючи економіку країни.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня