Уряд дав прогноз зростання споживчих цін

Уряд дав прогноз зростання споживчих цін

18:45 Листопад 1, 2022

Економіка 1099 2 хвилини

Magyar

Цінова динаміка на споживчому ринку України наступного року формуватиметься під дією різноспрямованих факторів. Про це йдеться у пояснювальній записці до проекту держбюджету на 2023 рік (№8000).

Пригнічений споживчий попит стримуватиме динаміку споживчих цін. Прогноз зростання споживчих цін у 2023 році зменшено з 30% до 28% (у вимірі грудень до грудня). Зростання цін виробників зменшено з 35,7% до 32,2% (у вимірі грудень до грудня).

З іншого боку, значний вплив на динаміку цін матимуть фактори пропозиції та витратні фактори: зменшення пропозиції сільськогосподарської продукції, ускладнення логістичних шляхів, вплив зростання цін виробників.

Поступове відновлення експорту також чинитиме тиск на зростання цін на товари в бік паритету зі світовими цінами.

У Міністерстві економіки повідомили, що за підсумками останніх 9 місяців ціни виробників промислової продукції зросли на 25,8%, у річному обчисленні – 51,5%.

“Поточне зростання цін обумовлене насамперед впливом війни – тимчасова окупація території та фізичне знищення підприємств видобувної промисловості позначилося на випереджальному зростанні вартості їхньої продукції, що є сировиною для більшості галузей переробної промисловості”, – йдеться у документі.

У IV кварталі очікується, що основним чинником впливу стануть тиск на ціни виробників через вартість енергоносіїв, що зумовить зростання цін до 10% протягом кварталу, зазначається в пояснювальній записці.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня