Румунія допоможе Молдові

Румунія допоможе Молдові

18:43 Листопад 7, 2022

Економіка 326 2 хвилини

Magyar

За словами міністра закордонних справ Румунії Богдана Ауреску, нині країна забезпечує понад 90% потреб Молдови в електроенергії.

В інтерв’ю телеканалу Digi24 урядовець зазначив, що, з точки зору енергетики, Молдова перебуває в дуже складній ситуації, оскільки на 100% залежить від зовнішніх джерел газу та електроенергії.

За його словами, після того як Україна через російські ракетні атаки припинила експорт електроенергії, її до Молдови постачає Румунія, забезпечуючи понад 90% потреб країни. Міністр додав, що до сусідньої держави відправили також мазут та 130 тисяч кубометрів дров.

«Водночас ми продовжуємо просити міжнародне співтовариство надати підтримку Молдові, щоб вона могла купувати енергію на вільному ринку», – підкреслив Ауреску.

Румунія хоче приєднатися до Шенгенської зони

Міністра запитали і про приєднання Румунії до Шенгенської зони. За словами Ауреску, Нідерланди ще не прийняли рішення з цього питання, тому є можливість зробити політичні, дипломатичні та технічні кроки для сприяння вступу.

«Ми працюємо над тим, щоб якнайшвидше досягти результату», – пояснив міністр.

Він нагадав, що нещодавно прем’єр-міністр Ніколає Чуке закликав депутатів Європарламенту та політиків Румунії не тиснути на Нідерланди з цього приводу в найближчий період.

«Треба працювати розумно, аргументовано та дипломатично, риторика вимог не дасть результату. Це призведе лише до зростання політичних ставок у дискусії чи злоби, які аж ніяк не потрібні тепер», – підкреслив він.

(MTI)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня