У ЄС домовилися про план порятунку економіки на понад 500 мільярдів євро через пандемію коронавірусу
Міністри фінансів країн-членів ЄС сьогодні вночі домовилися про пакет допомоги на загальну суму 500 мільярдів євро для підтримки економіки країн Євросоюзу, які найбільше постраждали від пандемії корона вірусу, інформують європейські ЗМІ.
Ці кошти будуть витрачені на охорону здоров’я, боротьбу з безробіттям, підтримку малого і середнього бізнесу, постраждалих від пандемії коронавірусу. Про це повідомив президент Єврогрупи Маріо Сентену.
Ключові компоненти допомоги
За даними інформагентства dpa, пакет фінансової допомоги складається з трьох частин. Зокрема, передбачені кредитні лінії в рамках Європейського стабілізаційного механізму (ESM) для країн, які найсильніше постраждали від наслідків пандемії COVID-19 у сумі до 240 мільярдів євро.
Допомога буде і від гарантійного фонду Європейського інвестиційного банку EIB – 200 мільярдів євро.
Також, 100 мільярдів євро мають виділити на запропоновану Єврокомісією програму SURE для переведення співробітників підприємств в режим неповної зайнятості.
Крім цього, у планах створення тимчасового Фонду відновлення (Recovery Fund), кошти з якого спрямують на оздоровлення економіки конкретних країн. Але питання джерел фінансування цього фонду та інші подробиці його роботи ще мають бути уточнені.
Доступні кредити
Кредитування у рамках Європейського стабілізаційного механізму (ESM) будуть доступні поки криза через COVID-19 не закінчиться. Про це йдеться в проєкті постанови про виділення допомоги, передає агентство новин Reuters.
Так, міністр фінансів Німеччини Олаф Шольц (Olaf Scholz) схвально відреагував на ці антикризові рішення і заявив: «Сьогодні великий день європейської солідарності та сили». Він також наголосив, що таким чином, вдалося знайти «три сильні відповіді» на виклики кризи через пандемією. «Йдеться про здоров’я наших громадян, про безпеку робочих місць і про те, щоб багато підприємств вистояли у цій кризі», – заявив пан Шольц.
Міністр фінансів Італії Роберто Гуальтьєрі, країни, яка надзвичайно сильно потерпає від наслідків епідемії COVID-19, також назвав цей антикризовий пакет великим успіхом для італійського уряду.
Євробонди почекають
Міністри не змогли досягти угоди про випуск спільних облігацій, відомих як «коронабонди».
За даними агентства Reuters, Італія, Франція та Іспанія наполягали використанні спільного боргу для відновлення економік країн ЄС, але Німеччина, Нідерланди, Фінляндія і Австрія виступили проти цього положення. У результаті цей пункт у договір не включили.
Європейський центральний банк заявив, що блоку може знадобитися до 1,5 трлн євро для подолання кризи.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися