Україна хоче, щоб росія компенсувала всьому світу кліматичні збитки, завдані війною

Україна хоче, щоб росія компенсувала всьому світу кліматичні збитки, завдані війною

09:50 Листопад 11, 2022

Економіка 754 4 хвилини

Країна-агресор повинна заплатити компенсацію не лише за знищену інфраструктуру, а й за викиди парникових газів, спричинені війною.

Про це заявила Україна, звертаючи увагу на екологічну катастрофу, спричинену воєнними діями, повідомляє Bloomberg.

Виробництво зброї та військові транспортні засоби, що працюють на викопному паливі, виробляють значні викиди парникових газів навіть у мирний час. Ракети та бомби вбивають людей, але також руйнують виробництво електроенергії та інфраструктуру, сприяють потеплінню атмосфери.

Крім того, рішення росії припинити постачання газу в Європу викликало підвищення цін на викопне паливо.

Президент України Володимир Зеленський у зверненні до лідерів на кліматичному саміті COP27 у Єгипті закликав створити платформу для оцінки впливу війни на клімат та довкілля та забезпечити притягнення до відповідальності агресора.

«Ми всі думаємо про те, як заробити сотні мільярдів доларів, щоб допомогти бідним країнам захистити себе від зміни клімату, – сказав Зеленський. – Як у цих умовах хтось може завдати додаткових величезних збитків природі своїми загарбницькими військовими амбіціями? Такі амбіції заслуговують лише на покарання».

Військова діяльність як у мирний, так і у воєнний час може становити близько 5% глобальних викидів парникових газів, що більше, ніж авіація та судноплавство разом узяті, згідно з підрахунками.

Війна в Україні, яка триває вже восьмий місяць, завдала особливо великих втрат.

За даними ООН, понад 6400 мирних людей загинули та понад 9900 осіб отримали поранення. Водночас було викинуто близько 100 млн тонн еквівалента вуглекислого газу, згідно з дослідженням, складеним Ініціативою з обліку парникових газів у війні під керівництвом українського дослідника Ольги Гассан-Заде.

До цієї цифри включено викиди, пов’язані з переміщенням біженців, пожежами, бойовими діями, витоками на газопроводі «Північний потік» та реконструкцією.

Таким чином, слід війни – на даний момент – еквівалентний щорічним викидам Бангладеш чи Колумбії, згідно з даними Global Carbon Project.

«Це дуже попередні цифри, – каже Гассан-Заде. – Ми закликаємо до створення структури, яка може правильно вести облік викидів – викиди в Україні були викликані агресором».

Секретність, яка часто оточує оборонну діяльність, ускладнює відстеження її впливу на планету. Наразі Рамкова конвенція ООН про зміну клімату не містить вказівок про те, як повідомляти про прямі чи непрямі викиди від військових, тому будь-які оцінки є дуже приблизними.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня