Минулого року заробітчани відправили додому рекордну суму

Минулого року заробітчани відправили додому рекордну суму

15:10 Лютий 13, 2023

Економіка 1665 5 хвилин

Magyar

Згідно з даними Світового банку, у 2022 році кількість грошей, які відправляли додому працівники, котрі працюють за кордоном, зросла на третину. Ці кошти утримували на плаву економіку кількох країн під час міжнародної економічної кризи.

Грошові перекази, які надсилали додому заробітчани, є життєво важливим джерелом доходу для людей, які живуть у бідних країнах. У 2022 році вони становили майже 626 мільярдів доларів, що на 5 відсотків більше, ніж роком раніше.

За даними Світового банку, закордонні працівники, зокрема й українці, відправили додому 794 мільярди доларів.

Такі грошові перекази є найбільшим джерелом зовнішнього фінансування для бідних країн і країн із середнім рівнем доходу. Вони перевищують вартість прямих іноземних інвестицій і допомог розвитку.

До п’ятірки країн, куди надсилали найбільшу кількість грошових переказів у 2022 році увійшли Індія (понад 100 мільярдів доларів), Мексика (60 мільярдів доларів), Китай (51 мільярд доларів), Філіппіни (38 мільярдів доларів) та Єгипет (32 мільярди доларів). За даними Світового банку, в Пакистан надіслали 29 мільярдів доларів, а в Бангладеш і Нігерію – по 21 мільярду.

Грошові перекази становлять 50 відсотків ВВП Тонги, понад 30 відсотків ВВП у Лівані, Самоа, Таджикистані та Киргизстані. Тоді як у Гамбії, Гондурасі, Сальвадорі, Гаїті та Непалі грошові перекази становлять понад п’яту частину ВВП.

Мігранти, роблячи фінансові та соціальні трансферти, здійснюють великі вливання в економіку своїх країн походження, заохочуючи до торгових відносин та інвестицій.

Майже 8 мільйонів українців, які виїхали до Європейського Союзу після нападу росії, і гроші, які вони відправили додому, збільшили загальні грошові перекази до європейських країн на 10,3 відсотка.

Зміцнення долара та рубля впливає на грошові перекази від мігрантів

За даними Світового банку, збільшення грошових переказів доводить, що мігранти надавали значну допомогу членам своїх сімей, які залишалися вдома у важкі фінансові часи, чому також сприяло відновлення приймаючих країн після епідемії коронавірусу.

У той час, як інфляція «з’їла» вартість доходів мігрантів у деяких країнах, міцність деяких валют, зокрема долара та рубля, збільшила вартість грошових переказів.

Зміцнення рубля, спричинене вказівкою Москви про те, що російські компанії повинні конвертувати 80 відсотків своїх іноземних доходів у рублі, а також зростання цін на нафту, збільшило вартість грошових переказів з Росії до країн Центральної Азії та Південного Кавказу. З іншого боку, слабше євро знизило вартість виплат у доларах мігрантів, які прибували до європейських країн.

Однак, за даними Світового банку та МВФ, офіційні дані не обов’язково висвітлюють реальну картину. Справжня вартість грошових переказів може бути на 50 відсотків вищою, оскільки люди часто воліють використовувати неофіційні методи надсилання грошей, які не реєструються органами влади. Боротьба з відмиванням грошей також значно стримала мігрантів від використання цифрових систем переказу.

Майбутнє зростання грошових переказів залежить від економічного стану країн з високим рівнем доходу. Згідно з прогнозом Світового банку, темпи зростання сповільняться до 2 відсотків до 2023 року, на що можуть вплинути коливання обмінного курсу, розвиток війни в Україні та поширення рецесії.

(vg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня