У Китаї закриваються заводи через скорочення зовнішніх замовлень
Зазвичай, після китайського Нового року в КНР починається хвиля повернення мільйонів трудових мігрантів у міста. Однак цього року ситуація змінилася у зворотний бік. Багато заводів достроково закрили свої канали найму або ж почали скорочення персоналу і зниження заробітної плати.
Так, 28 лютого припинила свою діяльність велика компанія Shengde Electric Circuit Ban, розташована в зоні економічного і технологічного розвитку провінції Гуанчжоу. Співробітникам пояснили, що це сталося через вплив епідемії та погіршення економічної ситуації в країні, внаслідок чого обсяг замовлень компанії неухильно знижувався, аж поки не сягнув критичної позначки.
Ця компанія була заснована в 1994 році. Вона інвестувала сотні мільйонів юанів у сучасне виробниче обладнання, яке може виробляти високоточні друковані плати. Серед її клієнтів були такі відомі бренди, як Sony, Panasonic, Sanyo, Epson, LG і Samsung.
Інша компанія Jierong Technology з провінції Гуандун, 20 лютого повідомила співробітникам про те, що у зв’язку з негативним впливом економічного середовища, обсяг замовлень компанії різко впав, у зв’язку з чим частину працівників буде відправлено в тривалу відпустку на період з 21 лютого до 20 травня, і, якщо потім відпустку необхідно буде продовжити, про це повідомлять додатково.
Компанія була створена у вересні 2007 року і є національним лідером у галузі виробництва прецизійних конструкційних деталей. Бізнес компанії охоплює весь світ. Щорічно вона виробляла 2000 комплектів прецизійних пресформ, 130 мільйонів комплектів прецизійних конструкційних деталей із пластику та металу для мобільних телефонів і 24 мільйони одиниць скла.
За даними Національного бюро статистики КНР, 2022 року додана вартість обробної промисловості Китаю сягнула 33,5 трлн юанів (близько 4,88 трлн доларів США), що становило близько 30 % від загальносвітового обсягу. Такі великі виробничі потужності та запаси продукції вимагали великої активності в зовнішній торгівлі. Однак на початку 2023 року зовнішньоторговельні замовлення Китаю різко впали, що і призвело до серйозних проблем в обробній промисловості.
Згідно зі статистикою американського фінансового каналу CNBC, через обвал попиту виробничі замовлення США в Китаї 2022 року впали на 40 %. Штати є одними з найбільших імпортерів китайської продукції. Дослідницька компанія Project44 вважає, що це відображає скорочення залежності від Китаю з боку Європи та США.
Багато важливих китайських портів, як-от термінали в Шанхаї, Гуандуні, Тяньцзіні та Нінбо накопичили велику кількість порожніх контейнерів. Згідно з останніми даними Container xChange, глобальної платформи з оренди та торгівлі контейнерами, значення CAx шанхайського 20/40-футового контейнера перевищує 0,6 протягом семи тижнів поспіль. Коли значення CAx вище 0,5, це означає, що кількість вхідних контейнерів більша за кількість вихідних контейнерів.
2 лютого директор департаменту зовнішньої торгівлі Міністерства комерції КНР Лі Сінцянь визнав, що торік проблеми у сфері зовнішньої торгівлі Китаю були здебільшого пов’язані з порушенням ланцюжка постачань у зв’язку з проведеними в КНР карантинними заходами, а цьогоріч вони пов’язані з ослабленням зовнішнього попиту і скороченням замовлень.
Зростання витрат, трансформація і модернізація, а також конкуренція з боку країн Південно-Східної Азії ще більше вплинули на китайський експорт трудомісткої продукції. Багато традиційних виробництв, розташованих у дельті Янцзи і Перлової річки, скоротили попит на робочі місця. У багатьох фабриках кількість претендентів на роботу в десять разів перевищує потреби в персоналі. Біля офісів багатьох виробничих компаній шикуються довгі черги людей, які шукають роботу.
Так, одна електронна компанія в провінції Цзянсу відкрила 30 вакансій і отримала близько 3000 заявок від шукачів роботи. У провінції Чжецзян фабрика з виробництва будівельних матеріалів відкрила 20 вакансій. Попри холодну погоду і дощ, туди приїхало понад 300 осіб, які вишикувалися в довгу чергу біля воріт заводу. Подібних прикладів багато.
Виведення своїх виробництв з Китаю іноземними компаніями, закриття приватних компаній, довгострокові проблеми в зовнішній торгівлі та низький внутрішній попит призвели до того, що величезна армія робітників-мігрантів із сільської місцевості почала залишати міста, особливо в прибережних регіонах, і повертатися у свої рідні краї.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися