Закарпатські аудитори виявили фінансові порушення у підприємстві «Рахівтепло»

Закарпатські аудитори виявили фінансові порушення у підприємстві «Рахівтепло»

18:27 Березень 24, 2023

Економіка 2082 2 хвилини

Працівники Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області провели ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Рахівського комунального підприємства «Рахівтепло» та виявили фінансових порушень на 833 тис. грн, зокрема таких, що призвели до втрат на понад 560 тис. грн.

Аналізуючи діяльність із початку 2019 року і до жовтня 2022 року аудитори виявили, що «Рахівтепло» безоплатно надавало послуги Рахівській міській раді з приймання дощових стоків. Через це підприємство недоотримало 384,7 тис. грн доходів. Вжитими під час ревізії заходами забезпечено усунення цього порушення в повному обсязі.

Крім того, внаслідок бездіяльності посадових осіб підприємство втратило активів на суму 164,6 тис. грн, позаяк не зверталося до суду щодо стягнення із боржників заборгованості, яка виникла за надані послуги та не була сплачена. При цьому претензійно-позовна робота щодо погашення заборгованості не проводилася.

Контрольною перевіркою результатів інвентаризації аудитори виявили лишки товарно-матеріальних цінностей на суму 17,4 тис. грн, які поповнили активи підприємства.

Перевіркою дотримання вимог законодавства про публічні закупівлі виявлено факти ухилення з боку уповноваженої особи підприємства від проведення закупівель з використанням електронного майданчика «Прозоро», шляхом поділу предмета закупівель та укладання прямих договорів із постачальниками.

За допущені порушення 4 посадових осіб «Рахівтепло» притягнуто до адміністративної відповідальності.

Матеріали ревізії передано до правоохоронних органів.

Про це інформує Пресслужба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня