Індекс самозабезпечення Китаю зерном істотно зріс
Згідно із South China Morning Post, Китай значно підвищив свій прогноз щодо самозабезпечення зерном на наступне десятиліття і пообіцяв побудувати «диверсифіковану систему постачання продовольства». Ця заява є гарною новиною для самої країни, але не для іноземних фермерів.
Це суворе попередження для американських і тайських фермерів, які наразі експортують до КНР значні обсяги зерна.
Якщо Китай дійсно реалізує свій амбітний план, це може мати серйозний вплив на американських виробників кукурудзи та сої, а також на експортерів рису в Таїланді та В’єтнамі.
Згідно з офіційними даними, КНР наразі забезпечує себе зерном на 82%, а в нещодавньому звіті йдеться про те, що країна має намір досягти 88,4% внутрішнього виробництва зерна протягом десятиліття.
Водночас Китай планує скоротити імпорт зерна до 122 мільйонів тонн з 146,9 мільйонів тонн минулого року. Однак у звіті також зазначається, що масштабна закупівля сільськогосподарської продукції, особливо кукурудзи та соєвих бобів, є одним з інструментів, які Пекін використовує для зміцнення двосторонніх відносин або відстоювання своїх вимог на переговорах.
У зв’язку з цим виникає питання, які альтернативні засоби Китай планує використовувати в майбутньому для поліпшення міжнародних відносин і досягнення своїх цілей, якщо майже всі зернові будуть вироблятися всередині країни.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися