Сотні тисяч українських біженців знайшли роботу в Польщі
Мільйони людей покинули країну після початку війни. Більшість із них мігрувала до Польщі і проживала там за підтримки польського уряду та населення. Згідно з нещодавнім аналізом Інституту міграційних досліджень, Варшава передбачала присутність біженців більше року тому і вважала їхню інтеграцію на ринку праці ключовим пріоритетом.
Польща відчувала дефіцит робочої сили ще до війни, і навіть тоді польська економіка частково поповнювалась українськими іммігрантами. Тож польське політичне керівництво розглядає допомогу українським біженцям як спосіб вирішити проблему нестачі робочої сили в країні в середньостроковій перспективі, що сприятиме розвитку польської промисловості, прискоренню економічного зростання та підвищенню ваги Польщі в регіоні та Європі, – цитує заяву Крістофа Дьордя Вереша, старшого наукового співробітника інституту, видання Infostart.
Він додав, що біженці, наприклад, отримують у Польщі безкоштовну медичну допомогу та соціальну допомогу на дітей. Для них також полегшено отримання дозволів на тимчасове проживання з метою працевлаштування.
Водночас, за його словами, зараз у Польщі працює 700 000 українців, які приїхали туди після початку війни. Однак він зазначив, що більшість з них опинилися на роботах, які не відповідають їхній кваліфікації, через проблеми, що виникають з мовними навичками та визнанням українських кваліфікацій. Наприклад, опитування, проведене минулого літа, показало, що половина тих, хто працює лікарями в Україні, змогла знайти роботу медика в Польщі, причому багато з них працювали медсестрами та фельдшерами. Однак українські медсестри не отримували роботу медсестер. Загалом, більшість українських трудових мігрантів виконує фізичну роботу, наприклад, прибирає або виконує обов’язки обслуговуючого персоналу.
Важливим питанням є те, що буде, коли закінчиться війна і українським чоловікам знову дозволять виїжджати з країни. Чи тоді повернеться сім’я з дитиною в Україну, чи чоловік-українець поїде до Польщі, додав дослідник.
Україна на дні
Тим часом економіка України лежить у руїнах. Мільйони українців емігрували з країни з початку війни, але також були значні втрати серед військовослужбовців. Щоправда, рівень безробіття в умовах війни важко оцінити, але він може становити близько 40 відсотків, а вартість гривні стрімко падає.
Минулого року валовий внутрішній продукт України – або ВВП – упав на 29,2 відсотка, згідно з підрахунками Міністерства економіки країни. Основними причинами величезного спаду експерти вважають падіння споживання домогосподарств, пов’язане з російським вторгненням на схід України, а також обвал експорту та імпорту.
Що стосується прогнозів на 2023 рік, то на початку березня Міністерство економіки України знизило прогноз зростання щодо ВВП країни в цьому році до 1% з 3,2%.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися