росія знову заблокувала зерновий коридор

росія знову заблокувала зерновий коридор

16:27 Червень 1, 2023

Економіка 542 3 хвилини

Magyar

Впродовж двох останніх днів росія без пояснень зареєструвала для інспекції лише одне вхідне судно на порт Чорноморськ.

Спільний координаційний центр (СКЦ) в Стамбулі оголосив про неможливість складання інспекційного плану на 1 червня через чергову безпідставну відмову російської делегації реєструвати вхідний флот до участі в зерновій ініціативі. Про це у четвер повідомило Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Так, впродовж двох останніх днів, 30 та 31 травня, Росія без пояснень зареєструвала для інспекції лише одне вхідне судно на порт Чорноморськ, в той час коли інші сторони СКЦ підтвердили до участі в чорноморській ініціативі 10 суден на три порти.

“Деструктивна позиція Росії та відсутність зареєстрованих суден на інспекцію унеможливлює складання інспекційного плану на сьогодні, про що всі сторони були повідомлені Секретаріатом СКЦ. В черзі на інспекцію в територіальних водах Туреччини очікують 50 суден, на які має бути завантажено 2,4 млн тонн продовольства для світу. Це майже вдвічі більший обсяг, ніж було експортовано в травні”, – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що деякі судна очікують інспекції СКЦ понад три місяці. Це понад 1 млрд доларів збитків, які позначаються на кінцевій вартості продовольства для світу.

У міністерстві наголосили, що блокування реєстрації нового вхідного флоту, як і блокування найбільшого порту Південний, є грубим порушенням умов зернової ініціативи, під якою підписалась і РФ.

“Українська делегація направила лист до секретаріату СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу в складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день, як того вимагають процедури СКЦ. Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, – запевнили у міністерстві.

Загалом за 10 місяців роботи зернової ініціативи було експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.

“Сім місяців продовжується саботаж та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ, в результаті якого світ недоотримав мінімум 20 мільйона тонн продовольства”, – резюмували у Мінвідновленні.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня