Українське зерно вплинуло і на ринок Сербії

Українське зерно вплинуло і на ринок Сербії

12:16 Червень 9, 2023

Економіка 781 3 хвилини

Magyar

Представники організацій захисту інтересів сербських сільгоспвиробників знову незадоволені. Нещодавно протестними акціями та перекриттям доріг їм вдалося добитися виконання частини своїх вимог. Наразі почалися переговори з державними органами щодо причини низької ціни на пшеницю. Не за горами жнива, а покупці пропонують ціну лише близько 17 динарів за кілограм (близько 5 гривень).

Минулого року, коли через війну в Україні зерно на європейських біржах подорожчало, закупівельна ціна сягала 38–40 динарів.

Тоді покупці брали величезні партії за 30–35 динарів, сподіваючись на великий прибуток. Уряд же спочатку заборонив, а потім обмежив експорт.

Сільгоспвиробники вже тоді наголошували, що пшениці в країні достатньо, дефіциту боятися не варто, тож обмежувати експорт не потрібно, а виробникам і покупцям треба дати можливість позбутися запасів за вигідною ціною. Проте частина минулорічного врожаю досі зберігається на складах. Коли за посередництва Туреччини було досягнуто домовленості й почалися поставки української пшениці, ціни стали падати.

Падіння цін

Нині, перед початком збору врожаю, деякі складські потужності Сербії все ще зайняті, а очікувані закупівельні ціни не покриють навіть виробничих витрат. За словами виробників, вони розуміють, що держава не може встановлювати закупівельні ціни, але, на їхню думку, минулорічна заборона експорту, потім обмеження та політика Брюсселя призвели до того, що вся Європа була наводнена дешевим українським збіжжям. Це спричинило безлад і на ринку Сербії. У країні пшеницю вирощують приблизно на 600 тисячах гектарів. Внутрішнє споживання становить 1,8 мільйона тонн. Цього року очікують на середню врожайність 5,5–6 тонн з гектара. Тому зерно можна було б експортувати у великій кількості, але для цього необхідно вирішити існуючі проблеми.

(vg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня