Останній енергоблок ЗАЕС переводять у режим «холодного зупину»

Останній енергоблок ЗАЕС переводять у режим «холодного зупину»

21:10 Червень 9, 2023

Економіка 483 3 хвилини

Magyar

Розпорядження видане “у зв’язку із неможливістю усунення виявлених порушень вимог ядерної та радіаційної безпеки”.

Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) видала розпорядження Енергоатому вивести у “холодний зупин” енергоблок №5 Запорізької АЕС.

Зазначається, що “в умовах втрати основного проєктного джерела підживлення бризкальних басейнів, необхідно негайно приступити до переводу енергоблока №5 ЗАЕС у стан “холодний зупин”, поки ще підтримується проєктний режим роботи необхідних систем охолодження”.

Розпорядження видане експлуатуючій організації “у зв’язку із неможливістю усунення виявлених порушень вимог ядерної та радіаційної безпеки”, зокрема, вимог до систем аварійного охолодження ядерного палива та відведення тепла до кінцевого поглинача.

При ухваленні розпорядження враховано:

  • інформацію Укргідроенерго від 6 червня про спрацювання Каховського водосховища за декілька діб внаслідок підриву російськими окупантами Каховської ГЕС;
  • продовження періодичного обстрілу окупантами промислового майданчика ВП Запорізька АЕС та прилеглих територій, внаслідок яких зазнають пошкоджень повітряні лінії зв’язку ЗАЕС з енергосистемою України;
  • припинення з 17 травня передачі даних Автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки (АСКРО) ЗАЕС, що виконує функцію раннього оповіщення;
  • деградацію системи аварійного реагування на майданчику ЗАЕС та за його межами в умовах тимчасової окупації рф ЗАЕС.

Повідомляється, що обмеження експлуатації енергоблока №5 Запорізької АЕС діятиме до усунення виявлених порушень.

Як зазначили в ДІЯРУ, присутність постійно діючої міжнародної місії МАГАТЕ на Запорізькій АЕС сприятиме забезпеченню виконання вимог безпеки та контролю за дотриманням основних принципів безпеки, проголошених генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі.

Як відомо, експлуатація інших енергоблоків ЗАЕС – №№ 1, 2, 3, 4, 6 – також обмежена станом “холодний зупин”, відповідно до розпоряджень Держатомрегулювання.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня