Сільське господарство стало небезпечним

 Сільське господарство стало небезпечним

10:27 Червень 27, 2023

Економіка 2279 5 хвилин

Magyar

Деякі українські фермери не змогли зібрати врожай цього року, оскільки їхні поля були заміновані або повністю знищені росіянами під час бойових дій.

Ситуація була висвітлена у великому звіті на сайті modernfarmer.com.

Україна є одним із найбільших у світі виробників пшениці, соняшнику та ячменю. Країна значною мірою залежить від сільського господарства, і втрати в цьому секторі зараз оцінюються майже в 9 мільярдів доларів. Пошкодження зерносховищ внаслідок бомбардувань і обстрілів були дуже серйозними, а втрати зерна оцінюються приблизно в 12 мільйонів тонн.

Під час посівної багатьом фермерам довелося вирішувати, чи варті їхні поля того, щоб ризикувати життям. Українських фермерів можна умовно розділити на три групи. Перші були змушені покинути свої господарства. Їхні землі були приведені в непридатність росіянами або знаходяться на окупованій території вздовж південного та східного кордонів країни. Друга група фермерів все ще має доступ до своєї землі, але не може вивезти свою продукцію з країни, оскільки звичні експортні порти заблоковані росіянами, що спричинило затори на транспорті та різкі коливання цін на зерно в Центральній Європі.

Андрій Дикун, голова Всеукраїнської аграрної ради, повідомив, що зернові склади переповнені, а відвантаження припинені, експорт зведений до мінімуму, а частина зерна на складах на окупованих територіях зіпсована або знищена в результаті бомбардувань складів і зерносховищ. Інформація про те, скільки зерна було викрадено, відсутня.

Серед труднощів, з якими стикаються фермери, є й такі: вони не знають, на яку кількість наземних мін і вибухонебезпечних предметів їм доведеться наткнутися по всій країні. Гуманітарні організації прибули до України, щоб розпочати розмінування, але вони не мають достовірної інформації про площу замінованих територій. Вони лише знають, що ця робота займатиме роки…

Однією з компаній із розмінування є FMC Corporation, глобальна агротехнологічна компанія, що базується в США, але має дочірні підприємства по всьому світу. Компанія працює у партнерстві з The HALO Trust, гуманітарною організацією, яка займається розмінуванням колишніх зон бойових дій. FMC надає фінансову підтримку команді HALO; 3% їхнього доходу в Україні йде на розмінування. За словами генерального директора Марка Дугласа, це лише початок підтримки, яку FMC має намір надавати.

На додаток до фінансової підтримки зусиль із розмінування, FMC згорнула всю свою присутність у Росії протягом двох тижнів після вторгнення. Дуглас каже, що це було частково гуманітарним рішенням, а частково – бізнес-рішенням. Близько 80 російських військовослужбовців залишилися в Росії. Такий раптовий вихід також мав фінансові наслідки – він обійшовся компанії приблизно в 25 мільйонів доларів.

“У мене ніколи не було зустрічі з президентом європейського підрозділу, на якій ми мали б домовитися про купівлю супутникових телефонів, бронежилетів та іншого спорядження для наших співробітників. Це не звичайний бізнес, – зазначає Дуглас. – Приємно усвідомлювати, що ми робимо правильні речі для наших співробітників і народу України”.

За словами голови Всеукраїнської аграрної ради Дикуна, найбільшою перешкодою для фермерів по всій країні на даний момент є замінована земля, а надалі постає також проблема з транспортом, а точніше нестача мікроавтобусів через війну. Фермерам потрібні вантажівки-пікапи, тому що з їхньою допомогою легко обробляти і транспортувати зерно. Зараз Рада звертається до Європи, США та Канади з проханням надати такі транспортні засоби, які можна було б доставити в Україну для надання допомоги.

Джерело:  agrarforum.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня