Індійські нафтопереробники почали платити юанями за російську нафту
Індійські нафтопереробні компанії почали оплачувати частину імпорту сирої нафти з росії китайськими юанями.
Про це повідомляє агентство Reuters, посилаючись на обізнаних із цим питанням співрозмовників в уряді Індії.
Зазначається, що після запроваджених західними державами санкцій проти росії через її вторгнення в Україну, Кремль був змушений перенаправити експорт своїх енергоносіїв на схід, і саме Індія стала найбільшим покупцем російської нафти. Проте, постало питання розрахунків, які стали проблематичними в умовах жорстких антиросійських обмежень.
Долар США протягом тривалого часу був основною валютою на світовому нафтовому ринку, в тому числі для закупівель сировини Індією, однак тепер для операцій із російськими постачальниками все більшого значення набуває юань, роль якого у фінансовій системі росії стрімко зросла після позбавлення Москви доступу до фінансових мереж долара та євро.
Китай також розраховується юанями за більшу частину імпорту російських енергоресурсів. росія встановивши найнижчі ціни на свою сировину, випередила Саудівську Аравію і стала найбільшим постачальником сирої нафти в Китай у першому кварталі цього року.
Співрозмовники з індійського уряду розповіли журналістам, що найбільший покупець російської сирої нафти в країні Indian Oil у червні цього року став першим державним нафтопереробним підприємством, яке оплачувало деякі партії російської нафти в юанях.
Щонайменше два з трьох великих приватних нафтопереробних заводів Індії також платять за частину російського імпорту нафти в юанях.
Водночас жоден із приватних нафтопереробників Індії – Reliance Industries, а також підтримувана рф Nayara Energy і HPCL Mittal Energy, не відповіли на запити журналістів агентства про коментарі. Indian Oil також проігнорувала прохання про коментар.
Зростання платежів у юанях підштовхнуло зусилля Пекіна з інтернаціоналізації своєї валюти, оскільки китайські банки лобіюють її використання майже виключно для торгівлі російською нафтою.
У березні цього року Reuters, із посиланням на індійських урядовців і банківські джерела, повідомляло, що Індія попросила банки та трейдерів уникати використання юаня для оплати російського імпорту через політичні розбіжності й територіальні конфлікти з Китаєм. Чи означають нещодавні покупки з розрахунками юанями зміну цієї позиції, уряду наразі невідомо.
Імпорт Індією російської сирої нафти зріс до рекордних показників у травні, причому російська сировина становила 40% від загального імпорту нафти Індією порівняно з 16,5% роком раніше. Через дешевшу нафту з рф Індія зменшила закупівлі з Іраку та Саудівської Аравії.
В той час як західні санкції проти росії Індія не визнає, і закупівлі нею російської нафти можуть не порушувати їх, індійські банки обережно ставляться до платежів за такий імпорт.
У травні Державний банк Індії, головний кредитор країни та ключовий банкір для державних нафтопереробних заводів, відхилив запит Indian Oil на платіж у доларах за нафту, доставлену “Роснефтью”.
Нафта була завантажена на танкер NS Bora, який перебував у розпорядженні дубайської компанії Sun Ship Management, пов’язаної з найбільшою російською державною судноплавною компанією “Совкомфлот”, яка перебуває під західними санкціями.
У червні Indian Oil скористалась послугами приватного індійського кредитора ICICI Bank, щоб урегулювати торгівлю з “Роснефтью”, заплативши постачальнику в китайських юанях. Зазначається, що окремі приватні індійські нафтопереробники також використовують аналогічний механізм для розрахунків за російську нафту.
“Інше державне нафтопереробне підприємство Bharat Petroleum Corp Ltd також вивчає можливість оплати російської нафти юанями”, — повідомив журналістам один зі співрозмовників і додав, що багато трейдерів (продавців) наполягають на оплаті в юанях.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися