Озброєні до зубів. Які воєнні заводи побудують в Україні?

Озброєні до зубів. Які воєнні заводи побудують в Україні?

11:05 Липень 16, 2023

Економіка 1765 5 хвилин

Magyar

Після початку війни Україна намагається забезпечити себе зброєю та боєприпасами. ЗСУ отримують, зокрема, підтримку від США, Німеччини та Британії. Київ веде переговори з виробниками з Італії, Франції, Німеччини та Східної Європи, щоб вони виробляли зброю на території України. Про це розповів агентству Reuters Сергій Боєв, заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості України.

За словами Боєва, для стримування російської агресії, у майбутньому Україні необхідна потужна оборонна промисловість. А виробництво зброї на нашій території створить нові робочі місця у центральних та західних регіонах країни.

Заступник міністра висловив впевненість у тому, що необхідні контракти з виробниками зброї та безпілотників будуть підписані протягом наступних кількох місяців, передає Главком.

Які компанії вже заходять в Україну?

Британська оборонна компанія, яка виробляє винищувачі Typhoon, Jaguar, Harrier II, Tornado GR4 відкриває свій офіс в Україні та веде перемовини щодо локалізації тут виробничих та ремонтних потужностей. Про такі наміри компанії BAE Systems plc стало відомо в кінці травня. Вона спеціалізується на аерокосмічній та оборонні галузях та є одним із шести найбільших постачальників Пентагону. Про це пише Іванна Гордійчук виданню Главком.

У середині травня стало відомо про створення спільного підприємства між“Укроборонпром” та німецькоою Rheinmetall. Компанії уклали угоду про стратегічне партнерство. Метою створення є ремонт та обслуговування броньованої техніки, яка передана Україні. В подальшому партнери будуть спільно розробляти нові зразки озброєння та військової техніки за участі українських та німецьких фахівців.

11 липня Армін Паппергер, голова правління компанії Rheinmetall, оголосив про початок роботи нового танкового заводу на заході України впродовж 12 тижнів. Найбільший німецький виробник озброєнь також буде навчати українців обслуговувати танки та інші бронемашини, які вироблятимуть на заводі. Виробнича потужність заводу — 400 танків на рік.

Навіщо нам воєнні заводи?

Україні терміново потрібна необхідність ремонту пошкодженої західної техніки у ході контрнаступу. До слова, Німеччина відхилила пропозицію розмістити ремонтний хаб танків Леопард 2 на території Польщі. Відтак, як передає видання Handelsblatt, пошкоджені в Україні “леопарди” будуть ремонтувати в Німеччині та Литві.

Ігор Романенко, генерал-лейтенант та колишній заступник начальника ГШ ЗСУ заявив у ефірі FREEДОМ, що відновлення техніки, яка була пошкоджена під час боїв та інтенсивних бойових дій — дуже важливий момент для відновлення бойового потенціалу. Адже вперше Україна зрівнялася в танках на полі бою і саме зараз є важливим нарощувати темпи.

Наразі українські підприємства військово-промислового комплексу виробляють необхідні заряди для радянського озброєння та артилерійських засобів, які є в ЗСУ. Крім цього, снаряди надсилають союзники, але вони швидко закінчуються, тому потрібно їх виробляти нам самим. Адже, незважаючи на те, що цього року випущено снарядів кратно більше, ніж минулого, у ворога всеодно поки що перевага у снарядах. Про це пише Валерія Шипуля виданню Кореспондент.нет.

11 липня стало відомо, що завод із виробництва турецьких безпілотникків Байрактар розпочали будувати в Україні. Про це розповів Олександр Камишін, міністр розвитку стратегічних галузей промисловості в ефірі телемарафону. Кілька років велися розмови про будівництво такого заводу в Україні, і нарешті розпочали реальні дії, передає Слово і діло. На заводі планують виготовляти Bayraktar TB2, Akıncı та інші.

Відтак, незважаючи на війну, український промисловий комплекс швидко розвивається у співпраці із західними партнерами

Оксана ЧОПАК

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня