До росії тисячами доставляють вживані західні автомобілі

До росії тисячами доставляють вживані західні автомобілі

11:30 Липень 21, 2023

Економіка 2288 4 хвилини

Magyar

Автодилери Вірменії та Грузії імпортують з Європи та США за низькими цінами вживані або побиті автомобілі, які оновлюють місцеві спеціалісти. Відремонтовані автівки купують росіяни або російські автодилери. Останні продають автомобілі в Росії заможним любителям західних марок. Їхній діяльності сприяє те, що Вірменія і Росія мають митний союз.

Незважаючи на витрати на доставку та довгу дорогу, бізнес вартий того. Перший пункт процвітаючого торговельного шляху – грузинське чорноморське портове місто Поті, куди прибувають вживані автомобілі. Наступна зупинка транспортних засобів – Гюмрі, велике місто, розташоване в північно-західній частині Вірменії, з населенням 120 тисяч осіб, оскільки тут здійснюється митне оформлення. Потім відремонтовані авто через Грузію їдуть до Росії. За словами анонімних джерел, маршрутів кілька, цей – один із найпопулярніших.

За даними Financial Times, у січні минулого року, перед війною, Вірменія імпортувала зі США автомобілів на 2,8 мільйона доларів. Через рік, у січні цього року, ця цифра зросла до 29,5 мільйона доларів. Вартість експорту автомобілів до Росії в січні 2022 року становила 800 тисяч доларів, а у першому місяці 2023 року сягнула 180 мільйонів доларів.

Після початку російсько-української війни та запровадження санкцій багато компаній покинули Росію, але їхня продукція все одно потрапляє до країни.

Туреччина, Вірменія, Китай, Казахстан та інші країни Центральної Азії замовляють товари з Європи та Сполучених Штатів, а потім продають їх до Росії із солідним «наваром». Наприкінці березня Вашингтон і Брюссель направили в ці країни офіційних осіб, щоб спробувати скоротити торгівлю.

З іншого боку, навіщо їм відмовлятися від прибуткового бізнесу, до того ж більшість цих країн підтримують тісні стосунки з Москвою: Вірменія, наприклад, є союзником Росії, а Китай навряд чи робитиме якусь послугу США після погіршення відносин.

У випадку Вірменії реекспорт сприяв значному зростанню показників. Минулого року економіка країни досягла рекордного зростання на 12,6 відсотка, що більш ніж удвічі перевищує показник у 5,7 відсотка у 2021 році. У першому півріччі цього року прискорення становило 12,1% у річному вимірі. Експорт Вірменії до Росії у 2022 році зріс майже втричі – до 2,4 млрд доларів.

У минулому році продажі нових автомобілів в Росії впали більш ніж на 59 відсотків, але в цьому році почалося відновлення. На ринок вийшли китайські компанії, також продається дедалі більше автомобілів «Лада» місцевого виробництва. У червні в Росії було продано 82 407 автомобілів, що на 151,8 відсотка більше порівняно з тим самим місяцем минулого року, а щомісячні продажі зросли на 12,4 відсотка.

 (vg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня