Індія вводить заборону на експорт рису, що викликає побоювання щодо інфляції
У четвер Індія наказала зупинити експорт рису, що приблизно вдвічі скоротить поставки найбільшого в світі експортера цієї зернової, викликаючи побоювання подальшої інфляції на світових продовольчих ринках, повідомило агентство Reuters.
Уряд заявив, що вводить заборону на білий рис, який не належить до сорту Басматі, після того, як роздрібні ціни на рис зросли на 3% через те, що сильні мусонні дощі завдали значної шкоди посівам.
Велика Епоха (The Epoch Times) — це незалежне міжнародне видання без впливу будь-яких політичних чи економічних структур. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.
На Індію припадає понад 40% світового експорту рису, а низькі запаси в інших експортерів означають, що будь-яке скорочення поставок може призвести до зростання цін на харчові продукти, які вже зросли внаслідок вторгнення Росії в Україну минулого року та нестабільної погоди.
„Для того, щоб забезпечити достатню доступність білого рису сорту нешліфований на індійському ринку і стримати зростання цін на внутрішньому ринку, уряд Індії вніс зміни в експортну політику”, — йдеться в заяві міністерства продовольства, яке посилається на зростання роздрібних цін на 11,5% за останні 12 місяців.
На категорію, що постраждала, нешліфований білий і шліфований рис, припадає близько 10 мільйонів тонн із загальних 22 мільйонів тонн індійського експорту рису минулого року.
Пізно ввечері в четвер уряд пояснив, що пропарений рис, на який припадає 7,4 мільйона тонн експорту в 2022 році, не підпадає під заборону.
Адміністрація Нарендри Моді продовжила заборону на експорт пшениці після обмеження поставок рису у вересні 2022 року. Цього року вона також обмежила експорт цукру, оскільки врожайність тростини впала.
„Індія зруйнує світовий ринок рису з набагато більшою швидкістю, ніж Україна зруйнувала ринок пшениці після вторгнення Росії”, – сказав Б.В. Крішна Рао, президент Асоціації експортерів рису, заявив агентству Reuters.
Рис є основним харчовим продуктом для понад 3 мільярдів людей, і майже 90% цієї водомісткої культури виробляється в Азії, де погодні умови Ель-Ніньо зазвичай приносять меншу кількість опадів. Світові ціни на рис вже коливаються на найвищому рівні за останні 11 років.
„Раптова заборона експорту буде дуже болючою для покупців, які не зможуть замінити поставки з будь-якої іншої країни”, – сказав Рао.
Хоча Таїланд і В’єтнам не мають достатніх запасів, щоб покрити дефіцит, африканські покупці найбільше постраждають від рішення Індії, сказав Рао, додавши, що багато країн будуть закликати Нью-Делі відновити поставки. Серед інших найбільших покупців індійського рису – Бенін, Сенегал, Кот-д’Івуар, Того, Гвінея, Бангладеш і Непал.
Заборона набула чинності з 20 липня, але судна під завантаженням будуть допущені до експорту.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися