Як блокування українських портів вплине на продовольчу кризу та хвилі міграції у світі

Як блокування українських портів вплине на продовольчу кризу та хвилі міграції у світі

17:29 Липень 26, 2023

Економіка 832 4 хвилини

Magyar

Після того як Росія 17 липня відмовилася від продовження участі в зерновій угоді, в Україні гостро постало питання експорту зерна.

Україна запропонувала ООН та Туреччині продовжувати зернову угоду у тристоронньому форматі, тобто без участі РФ.

Україна також розглядала можливість зернового коридору через територіальні води Румунії та Болгарії. Про це розповів Василь Боднар, посол України у Туреччині.

Росія 19 липня заявила, що всі судна в чорному морі, які прямують до українських портів вважатимуться перевізниками військових вантажів.

Наступного дня Україна зробила зустрічну заяву щодо суден, які прямують до російських портів та портів, які перебувають під тимчасовою окупацією РФ.

Світові лідери засуджують дії РФ

21 липня Рада безпеки ООН зібрала засідання з приводу виходу Росії із зернової угоди.

Барбара Вудворд, представниця великої Британії в ООН заявила на засіданні ради безпеки ООН про те, що експорт українського зерна альтернативними шляхами підніме його ціни.

Постійний представник Франції в ООН Ніколя де Рів’єр заявив, що такими діями Росія фактично перекладає із себе відповідальність за продовольчу безпеку у світі та глобальне недоїдання. Урсула фон дер Ляєн назвала цинічним кроком вихід Росії із угоди.

Альтернатива зерновому коридору

Дмитро Кулеба закликав Євросоюз терміново розширити всі шляхи для експорту українських зернових.

Хорватія запропонувала свої порти в Адріатичному морі та свою залізничну мережу для транспортування української агропродукції.

Однак, якщо експортувати українські збіжжя через прибалтійські порти або порти Данії, Хорватії, Німеччини чи Нідерландів, то логістика буде дорогою. Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Через це Україна вже звернулася до Європейської комісії з проханням розглянути можливість компенсації логістики у ці порти. Тільки за таких умов українські фермери зможуть працювати не у збиток, передає Суспільне Новини.

Експорт української продукції продовжується автомобільним та залізничним транспортом, а також річковим найбільше через Дунай.

26 липня комісар ЄС із сільського господарства Януш Войцеховський повідомив про те, що Європейский союз готовий допомогти Україні експортувати майже всі сільськогосподарські товари, передає SkyNews.

Подорожчання продовольства у світі

Експорт зерна є одним із ключовим напрямків економіки України. Блокуючи Чорне море, росіяни штучно піднімають вартість на зерно у світі, щоб у подальшому продавати бідним країнам своє зерно, при цьому, за високими цінами.

У бідних країнах виникне ризик збільшення голоду, а отже і хвиль міграцій. Люди поїдуть до більш заможних країн, зокрема до ЄС. Відтак, виникає зв’язок між блокуванням чорноморських портів внаслідок нероботи зернового коридору і міграційними процесами. Про це розповів українському радіо Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради.

Оксана Чопак

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня