У США розпочався масштабний страйк працівників автозаводів

У США розпочався масштабний страйк працівників автозаводів

17:22 Вересень 16, 2023

Економіка 828 5 хвилин

Magyar

У США профспілка працівників автомобільної промисловості почала страйк з вимогою підвищення зарплат і соцвиплат працівникам автозаводів на фоні стрімкого підвищення прибутків та зарплат керівного персоналу.

Працівники автомобільної промисловості розпочали низку страйків після того, як їхній профспілці не вдалося досягти згоди з трьома найбільшими виробниками США щодо нового контракту, інформує The Guardian.

Кінцевий термін для переговорів між автовиробниками Ford, General Motors, Stellantis і об’єднаною профспілкою працівників автомобільної промисловості United Auto Workers (UAW) закінчився в четвер опівночі, при цьому сторони все ще далекі до досягнення згоди.

Президент UAW Шон Фейн сказав, що має намір розпочати серію обмежених і цілеспрямованих «стійких» страйків, щоб закрити окремі автомобільні заводи в США. Страйки почалися опівночі на заводі General Motors у Венцвіллі (штат Міссурі), заводі Stellantis у Толедо (штат Огайо) і заводі Ford у місті Вейн (штат Мічиган). У страйку приймають участь 12 700 працівників заводів, які мають вирішальне значення для виробництва деяких із найприбутковіших автомобілів Детройтської трійки, зокрема Ford Bronco, Jeep Wrangler і пікапа Chevrolet Colorado.UAW має страйковий фонд у розмірі 825 мільйонів доларів, який призначений для компенсації 500 доларів на тиждень страйкуючим та може підтримувати всіх своїх членів протягом приблизно трьох місяців.

Тижнева зупинка заводу Stellantis Jeep у Толедо може скоротити дохід більш ніж на 380 мільйонів доларів. «Якщо переговори не підуть у напрямку, який Фейн вважає позитивним, ми цілком можемо очікувати більшого страйку через тиждень або два», — сказав прогнозист виробництва Auto Forecast Solutions Сем Фіорані. За його підрахунками, обмежений страйк припинить виробництво близько 24 000 автомобілів на тиждень.

Серед вимог профспілки – збільшення зарплати на 40%, припинення багаторівневої оплати праці, коли деякі працівники отримують нижчу зарплату, ніж інші, і відновлення пільг із попередніх контрактів, таких як медичні пільги для пенсіонерів, більше оплачуваної відпустки та прав для працівників, які постраждали від закриття заводу.

На користь своїх вимог робітники посилаються на величезні прибутки великої трійки. Прибутки автовиробників підскочили на 92% з 2013 по 2022 рік і склали 250 мільярдів доларів. За цей же період заробітна плата виконавчого директора зросла на 40%, і майже 66 мільярдів доларів було виплачено акціонерам у вигляді дивідендів або викупу акцій. Галузь також збирається отримати рекордні стимули за перехід на електромобілі. Незважаючи на ці фінансові показники, з 2008 року погодинна оплата працівників впала на 19,3%, враховуючи інфляцію.

Контрактна боротьба отримала значну підтримку з боку громадськості та робітничого руху США. Водії, яких представляє Teamsters, пообіцяли не перетинати лінію пікетування, припиняючи поставки транспортних засобів від автовиробників під час страйку. Кілька профспілок, зокрема з екологічних, расових і соціальних груп, публічно оголосили про підтримку UAW.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня