Лідери країн Вишеградської четвірки одностайно виступили за Україну

Лідери країн Вишеградської четвірки одностайно виступили за Україну

16:55 Листопад 23, 2023

Економіка 5802 4 хвилини

Magyar

Підтримка України має фундаментальне значення для безпеки країн Вишеградської четвірки (V4), але це також природна позиція з людської точки зору, заявив президент Чехії Петер Павел під час пресконференції лідерів V4 у Празі.

За його словами, росія повинна понести відповідальність за втрачені в Україні людські життя та завдані збитки.

Виступаючи на пресконференції, троє інших лідерів країн Вишеградської четвірки – президент Польщі Анджей Дуда, президентка Угорщини Каталін Новак та президентка Словаччини Зузана Чапутова – також засудили російську агресію й запевнили Київ у своїй підтримці.

Звісно, держави V4 стикаються зі схожими геополітичними проблемами, адже всі вони розташовані в Центральній Європі, зазначив президент Чехії. А відтак додав, що росія має понести відповідальність за втрачені людські життя та шкоду, завдану Україні. «Тому ми маємо рішуче продовжувати надавати всебічну підтримку Україні та її громадянам, це в наших інтересах», – заявив він.

Президент Польщі Анджей Дуда також наголосив, що необхідно продовжувати підтримку Києва та українських біженців. Так само й президентка Словаччини Зузана Чапутова вважає важливою подальшу допомогу Україні, адже мир є спільним інтересом центральноєвропейського регіону.

Крім того, лідери чотирьох країн обговорили ситуацію на Близькому Сході, пов’язану з терористичною атакою на Ізраїль радикального палестинського руху ХАМАС.

В інтересах Європи, щоб терористична організація ХАМАС зазнала поразки, щоб ми уникнули гуманітарної катастрофи в Секторі Гази і щоб конфлікт не поширився далі, підсумував позицію лідерів Вишеградської групи президент Чехії.

За його словами, празький саміт лідерів країн V4 допоміг знайти сфери, де сусіди можуть співпрацювати. Президенти обговорили, зокрема, можливості розвитку інфраструктури країн-учасниць та нові проєкти Вишеградського фонду. Він, на думку Петра Павела, у майбутньому може розширити свою діяльність на Україну, інші держави Східноєвропейського партнерства та Західні Балкани.

Як підкреслила Зузана Чапутова, усі чотири країни зацікавлені в розвитку добросусідських відносин. «Але ми поважаємо те, що маємо різні думки з деяких питань», – додала вона.

На пресконференції зазначалося, що лідери Вишеградської четвірки обговорили й низку економічних питань, зокрема будівництво мережі швидкісної залізниці та підключення енергомереж.

 (hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня